Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-03-09 11:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Syreni śpiew” Izy Moczarnej-Pasiek otwarto w BWA

Olsztyn24
Od lewej: Iza Moczarna-Pasiek i Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor BWA | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto wczorajszego (8.03) wystawę Izy Moczarnej-Pasiek - artystki, fotografa, feministki. Ekspozycja nosi tytuł „Syreni śpiew” i jest prezentowana w sali kameralnej galerii.

W swoich projektach artystka walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.

Wystawa zatytułowana „Syreni śpiew” jest pokłosiem projektu pod takim samym tytułem, zrealizowanego w przestrzeni Bałtyckiej Galerii Współczesnej w Słupsku. Projekt „Syreni śpiew” zaprosił dojrzałe kobiety do refleksji nad swoją kobiecością, do spojrzenia na różne jej aspekty i odnalezienia granicy pomiędzy tym, co własne, osobiste, a tym, co narzucone przez kulturę i społeczeństwo. Przez dziesięć miesięcy uczestniczki projektu spotykały się w Słupsku, gdzie dyskutował, śmiały się, płakał, spierały, czytały, śpiewały i oddychałyśmy świadomie, eksplorując różne obszary kobiecości i badając ich granice. Swoim odkryciom nadawały fizyczny kształt poprzez akt twórczy, korzystając z form działania stereotypowo kojarzonych ze słowem „babcia” (dzierganie, szycie, gotowanie, haftowanie, pieczenie ciastek, lepienie pierogów).
R E K L A M A
banner
Wystawa „Syreni śpiew” będzie czynna do 10 kwietnia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Ja / 2016-03-11 14:27
:)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Syreni śpiew” Izy Moczarnej-Pasiek

»

09-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.