Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Elżbieta Gajewska | 2016-03-13 13:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Żywego Słowa w Dobrym Mieście

Olsztyn24
Wręczenie nagród (fot. CKB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z udziałem 25 recytatorów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Olsztyńskiego 12 marca 2016 roku w Salonie Artystycznym Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Dobrym Mieście pod patronatem Starosty Powiatu Olsztyńskiego odbył się po raz czternasty Powiatowy Konkurs Recytatorski. Impreza nosi imię Krystyny Spikert, zmarłej w 2012 roku mistrzyni żywego słowa, która wielokrotnie wspierała młodych uczestników dobromiejskich zmagań poprzez ich ocenę i udzielanie wskazówek.

Spotkanie zorganizowali Elżbieta i Wojciech Gajewscy oraz Bożena Gołębiowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście oraz Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Dobrym Mieście dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Słodki poczęstunek zapewnili uczestnikom dobromiejscy piekarze Państwo Siteniowie i Państwo Bednarczykowie.

Występy poprzedziły godzinne warsztaty dla uczestników poprowadzone przez dyrektora Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dobrym Mieście Andrzeja Fabisiaka. Po nabyciu wartościowych umiejętności związanych z prezentacją żywego słowa młodzi artyści wystąpili przed znakomitą publicznością. Andrzej Fabisiak przedstawił zasady oceniania występów, wspominając przy tym dokonania pani Krystyny Spikert.
R E K L A M A
banner
W przeglądzie wzięło udział 16 gimnazjalistów i 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Biskupca, Gietrzwałdu, Purdy, Olsztynka, Smolajn, Świątek i Dobrego Miasta. Recytatorów oceniało jury w składzie: Katarzyna Bachura, Urszula Kosińska i Andrzej Fabisiak (przewodniczący jury). Laureatami konkursu zostali:

» w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Magdalena Jarosz z Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku
II miejsce – Dominika Rataj z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście
III miejsce – Anna Wołodźko z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście

» w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Dominik Spychała z Gimnazjum w Gietrzwałdzie.
II miejsce – Katarzyna Obidzińska z Gimnazjum w Purdzie
III miejsce – Bartłomiej Moroz  z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku
III miejsce – Katarzyna Kubuj z Gimnazjum w Świątkach.

Tradycyjnie już przewodniczący jury krótko omówił zaprezentowane wiersze i fragmenty prozy, podkreślając trafny dobór tekstów. Następnie zastępca burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań, dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście Anna Borejko oraz członek zarządu Powiatu Olsztyńskiego Wojciech Ruciński podziękowali uczestnikom i organizatorom oraz wręczyli nagrody.

Zgodnie przyznano, że z roku na rok uczestnicy prezentują wyższy poziom interpretacji tekstów. Przede wszystkim jednak na uwagę zasługuje fakt niebywałej odwagi wystąpienia przed publicznością, co w czasach Internetu i wirtualnej rzeczywistości pozwala optymistycznie myśleć o wrażliwości młodzieży na piękno literatury i języka polskiego.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl