Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-03-13 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Siatkarskie Mistrzostwa Polski harcerzy odbyły się w Olsztynie

Olsztyn24
Mistrzostwa Polski Harcerzy w Piłce Siatkowej | Więcej zdjęć »
Zachęceni sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym ubiegłorocznego siatkarskiego „Turnieju wysokich lotów”, harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP w Olsztynie zorganizowali drugą edycję imprezy. Przy okazji zadbali o wyższą rangę turnieju, nadając mu charakter Mistrzostw Polski Harcerzy w Piłce Siatkowej.

Mistrzostwa odbywały się od piątku do niedzieli (11-13.03) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie przy ul. Turowskiego. Imprezę swoim patronatem objęli m.in. Paweł Papke - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Jerzy Mróz - prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Gościem harcerzy uczestniczących w turnieju była również naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, która zapewniła, że od przyszłego roku olsztyński turniej znajdzie się w kalendarzu ogólnopolskich imprez harcerskich.

W mistrzostwach wzięło udział 20 harcerskich zespołów siatkarskich z Olsztyna, Elbląga, Jonkowa, Kętrzyna, Ornety i Żuromina. Rozgrywki odbywały się odrębnie dla zespołów mieszanych w kategorii wiekowej 14-16 lat, oraz w kategoriach: „kobiety” i „mężczyźni” dla grupy wiekowej 17 i więcej lat.
R E K L A M A
banner
W kategorii wiekowej 14-16 lat najlepsza okazała się drużyna Semper Fidelis z Hufca ZHP Żuromin. Wicemistrzami Polski w tej kategorii zostali harcerze z Hufca ZHP Elbląg, występujący jako zespół „Visele”. Trzecie miejsce w mistrzostwach wywalczył zespół „Kiełbie” złożony z harcerzy Hufca ZHP Żuromin.

Wśród harcerzy starszych (17+) tytuł mistrzowski wywalczył zespół Młode Wilcy”, złożony z instruktorów Hufca Warmińskiego ZHP. Drugie miejsce zajął zespół „Torpeda Volley Orneta” z Hufca Orneta ZHP. Trzecie miejsce na podium wywalczyli harcerze z Hufca ZHP Kętrzyn, który swój zespół nazwali „Zapach Desanta”.

Wśród pań w tej kategorii wiekowej wszystkie miejsca na podium wywalczyły zespoły reprezentujące Hufiec Warmiński ZHP. Mistrzyniami Polski zostały harcerski z drużyny o wdzięcznej nazwie „Rozbujane Betoniary”. Za nimi uplasowały się drużyny „Dream Team” oraz „Ustawione”.

Najlepszymi siatkarzami mistrzostw zostali:

» Anna Skalska z Hufca Warmińskiego ZHP,
» Szymon Sokołowski z Hufca Orneta ZHP
» Patryk Ejnik z Hufca ZHP Żuromin.

W uroczystości zakończenia mistrzostw oraz rozdania pucharów i nagród udział wzięli m.in. prezesi siatkarskich związków - Paweł Papke i Jerzy Mróz, zastępca komendanta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP hm. Ewa Dyrda, członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa przy Hufcu Warmińskim ZHP z Małgorzatą Bogdanowicz-Bartnikowską na czele oraz przedstawiciele sponsorów.
 
- Turniej udał się znakomicie - ocenia phm. Dorota Limontas, komendant Hufca Warmińskiego ZHP. - Jesteśmy zaskoczeni dużą liczbą zgłoszeń. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że w mistrzostwach wzięły udział drużyny spoza Olsztyna i spoza województwa, że znalezło się wielu siatkarzy, którzy spędzili z nami te trzy dni na zaciętej rywalizacji. Mamy nadzieję, że z roku na rok ta impreza będzie się powiększać i jeszcze więcej harcerzy zjedzie tutaj, do Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Zakończenie Mistrzostw Polski Harcerzy w Piłce Siatkowej w Olsztynie

»

13-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.