Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-03-14 18:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowoczesna zbiera podpisy w obronie Trybunału Konstytucyjnego

Olsztyn24
Konferencja prasowa posła Mirosława Pampucha | Więcej zdjęć »
Poseł Mirosław Pampuch przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Nowoczesnej zbierania podpisów pod petycją „Obywatele w obronie Konstytucji”. Podczas konferencji prasowej w biurze poselskim mówił dziś (14.03) o konieczności powstrzymania dalszego łamania ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Poseł Mirosław Pampuch zachęcał wszystkich, którym zależy na przestrzeganiu prawa w Polsce, do podpisywania petycji. Zaczyna się ona słowami:

My, Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, żądamy, by Prawo i Sprawiedliwość przestało łamać Konstytucję! Przywróćcie ład konstytucyjny! Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny. Żądamy uznania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. oraz przestrzegania zasady konstytucyjnej kontroli Trybunału nad nowo stanowionym prawem.
 
W petycji wzywa się najwyższe organy w państwie do:
R E K L A M A
banner
» bezzwłocznego przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowania od trzech prawidłowo wybranych w poprzedniej kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego,

» opublikowania i wykonania przez Prezesa Rady Ministrów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r.,

» bezwzględnego respektowania miejsca Trybunału Konstytucyjnego w państwie prawa i przestrzegania jego wszystkich wyroków.

Aby wesprzeć akcję wystarczy ze strony http://wobroniekonstytucji.pl/ wydrukować petycję i tabelę, zebrać podpisy i zanieść je do Biura Poselskiego Mirosława Pampucha w Olsztynie, przy ul. Mickiewicza 27.

Członkowie Nowoczesnej z Warmii i Mazur będą również zbierali podpisy w miastach regionu, m. in. w Olsztynie, Elblągu, Ostródzie i Kętrzynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~ala / 2016-03-15 09:00
no i bardzo dobrze tak 3mac
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.