Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-03-15 12:11 | Rozmiar tekstu: A A A

„Sprawni na szóstkę” rywalizują w Uranii

Olsztyn24
Baw się razem z nami | Więcej zdjęć »
Uczniowe klas I-III szkół podstawowym nie mają zbyt wielu okazji do konfrontowania z rówieśnikami swoich talentów sportowych na boiskach, matach czy bieżniach. „Profesjonalnym” sportem będą mogli zająć się dopiero, gdy znajdą się w klasie czwartej, co jednak nie oznacza, że już teraz nie są bacznie obserwowani przez swoich nauczycieli, wychowawców i przyszłych trenerów.

Jedną z takich imprez, która służy nie tylko rozwojowi fizycznemu najmłodszych olsztynian, ale także wyławianiu przyszłych piłkarzy, siatkarzy, a przede wszystkim lekkoatletów, są zawody sportowe pod hasłem „Jestem sprawny na szóstkę”, organizowane przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego Juvenia w Olsztynie, we współdziałaniu z Ośrodkiem Lekkiej Atletyki w Olsztynie i olsztyńskim OSiR-em. Dzisiaj (15.03) w HWS Urania odbywa się trzecia edycja tej imprezy.

- Imprezę organizujemy raz w roku, na przełomie wiosny i zimy. Startują w niej ośmioosobowe ekipy złożone z uczniów klas I-III szkół podstawowych - mówi Zbigniew Wytrążek z SSS Juvenia. - Ta sportowa zabawa zawiera elementy zręcznościowe, sprawnościowe, biegowe. To są elementy, które przygotowują do późniejszej zabawy w lekką atletykę. Zawody są takim pierwszym krokiem, który pozwala ustalać predyspozycje uczniów do uprawiania różnych dyscyplin sportu, przede wszystkim lekkoatletycznych.
R E K L A M A
banner
W dzisiejszych zawodach biorą udział reprezentacje następujących szkół: SP 1, SP 7, SP 15, SP 22, SP 25, Kat. SP, SP 30, SP 32 i NSP „Piątka”.

Najlepsi w dzisiejszych zawodach wezmą udział w wojewódzkim finale imprezy, zaplanowanym na 8 kwietnia w Tereszewie k. Nowego Miasta Lubawskiego.

******

Wyniki III edycji zawodów „Jestem sprawny na szóstkę”:

1. miejsce - SP 32
2. miejsce - SP 30
3. miejsce - SP 25
4. miejsce - SP 7

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
III edycja imprezy sportowej „Jestem sprawny na szóstkę”

15-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl