Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-03-18 12:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Warsztaty bałtyjskie o traktatach medycznych Savonaroli

Olsztyn24
Dr Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn | Więcej zdjęć »
W salach kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyło się wczoraj (17.03) kolejne spotkanie z cyklu Warsztaty bałtyjskie, podczas którego dr Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprezentowała wykład „Z księgozbioru Mikołaja Kopernika. Traktaty medyczne Savonaroli”.

Giovanni Michele Savonarola – XV-wieczny padewski lekarz, filozof i humanista z pasją. Prywatny medyk markiza Ferrary Mikołaja III z rodu d`Este, oraz jego synów i następców – Leonella i Borso. Wykładowca medycyny na uniwersytecie w Padwie i Ferrarze. Autor wielu cennych prac z zakresu medycyny i filozofii.

Jego dzieła znajdowały się w kanonie lektur uznawanych za podstawowe w edukacji lekarzy. Jednym z nich było kompendium Kanony o stanach gorączkowych, które posiadał w swej prywatnej kolekcji Mikołaj Kopernik. Jest to jedna z nielicznych kopernikańskich ksiąg medycznych, która uniknęła „szwedzkiej niewoli” i obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Wykład zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Warszaty bałtyjskie [17.03.2016]

18-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl