Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-03-28 14:01 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprasza na FEMI-looki

Olsztyn24
 
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na FEMI-looki - spotkania wokół wystaw „Syreni śpiew” Izy Moczarnej-Pasiek oraz „Dobrze już było” Bettiny Bereś. W programie wykład dr Katarzyny Lewandowskiej (Katedra Historii Sztuki i Kultury, UMK Toruń, ASP Gdańsk) pt. „To, co (nie)chciane w sztuce feministycznej”, panel dyskusyjny poświęcony postrzeganiu kobiecości w sztuce, a także warsztaty makatkowe.

» 1 kwietnia (piątek), godz. 17.30 Spotkanie wokół wystawy„Syreni śpiew” Izy Moczarnej-Pasiek.

W programie wykład dr Katarzyny Lewandowskiej (Katedra Historii Sztuki i Kultury, UMK Toruń, ASP Gdańsk) pt. „To, co (nie)chciane w sztuce feministycznej”, a także panel dyskusyjny na temat postrzegania kobiecości w sztuce.

Wstęp wolny.
R E K L A M A
banner
Iza Moczarna-Pasiek - artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.

Dr Katarzyna Lewandowska (Katedra Historii Sztuki i Kultury UMK/Gender Studies Instytut Filozofii UMK/ASP w Gdańsku) - historyczka sztuki, feministka, kuratorka, działaczka na rzecz praw zwierząt i wykluczonych. W badaniach skupia się na poszukiwaniu cielesności w sztuce współczesnej, wykorzystując dyskurs filozofii feministycznej. Zainteresowana sztuką zaangażowaną, która wchodzi w krytyczny dyskurs z władzą. Badaczka zajmuje się także motywami kobiecości w sztuce tybetańskiej. Autorka cyklu wystaw: FEMININE i ANARCHIA.

» 2 kwietnia (sobota), godz. 12.00-15.00 Kobiece warsztaty szycia makatek

Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Inspiracją dla warsztatów są aktualne wystawy w BWA, na których pokazywane są makatki wyszywane przez Bettinę Bereś i uczestniczki projektu Izy Moczarnej-Pasiek. Przy kawie i domowych słodkościach nauczymy się wyszywać łańcuszkiem i haftem płaskim.

Wstęp na warsztaty: 12 zł, zapisy pod nr tel. (89) 522 27 09, liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.