Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-03-29 16:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Dodatkowe środki na inwestycje dla Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
Od lewej: prezydent Piotr Grzymowicz i marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisują aneks do umowy | Więcej zdjęć »
Olsztyn jest jednym z samorządów, który zyskał na dobrym przeliczniku unijnej waluty.  Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował, że kolejne oszczędności wynikające ze wzrostu wartości złotówki trafią do miejskiej kasy. Budżet miasta dodatkowo zasili niemal 11,6 mln złotych, na pokrycie kosztów trzech zrealizowanych już zadań. Na korzystnym kursie europejskiej waluty skorzystał również Powiat Olsztyński, który otrzyma dodatkowe dofinansowanie swojego projektu w wysokości 248 tysięcy złotych.

- Większe wsparcie zyskały nieprzypadkowe projekty - wyjaśniał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin na dzisiejszym (29.03) spotkaniu, podczas którego podpisano aneksy do umów na dofinansowanie z przedstawicielami Gminy Olsztyn, Powiatu Olsztyńskiego, Powiatu Lidzbarskiego i Gminy Miejskiej Ostróda - Były to zadania strategiczne z punktu widzenia naszego regionu. Wierzymy, że dodatkowe pieniądze również przyczynią się wzmocnieniu województwa.

W przypadku Olsztyna docenione zostały inwestycje drogowe związane z modernizacją ul. Bałtyckiej, Jagiellońskiej oraz Bartąskiej, a także rozbudowa bazy Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.
R E K L A M A
banner
- Dodatkowe wsparcie przydaje się każdemu samorządowi - przyznaje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Przygotowujemy wiele projektów, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Część już znalazła się w naszym budżecie, część potrzebuje finansowania. I właśnie takie wsparcie pozwala nam na zabezpieczenie własnego wkładu i ubieganie się o kolejne zewnętrzne pieniądze.

Wśród zadań, jakie mogą zostać dofinansowane z funduszy przekazanych przez samorząd województwa, prezydent wymienia budowę ul. Pstrowskiego do planowanego węzła obwodnicy - Olsztyn-Pieczewo. Kolejne zadanie to termomodernizacja budynków szkół i przedszkoli.

Przebudowa ul. Jagiellońskiej polegała na odbudowaniu odcinka między szpitalem pulmonologicznym a mostem na rzece Wadąg. Elementem poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego było wybudowanie nowej ul. Bartąskiej. To zadanie zostało zakończone w sierpniu 2012 roku. Prace miały wartość niemal 5,7 mln złotych. Po podpisaniu dzisiejszego aneksu, dofinansowanie wzrosło o 933 tys. złotych (do 90 proc. wartości inwestycji).

Modernizacja ul. Bałtyckiej była jednym z ważniejszych zadań związanych z ruchem drogowym. Praktycznie od podstaw wybudowany został półtorakilometrowy odcinek między rondem Schumana a mostem nad torami. W tym przypadku dofinansowanie również wzrosło do 90 proc. Inwestycja kosztowała 24,2 mln złotych, z czego 21,8 mln zł to pieniądze z Unii.

Niemal 90 procent to wsparcie zewnętrzne inwestycji w olsztyński „Gastronomik”. Z 12,8 mln złotych jakie pochłonęła cała inwestycja, aż 11,2 mln stanowi obecnie dofinansowanie unijne. Z tych pieniędzy rozbudowano bazę szkoły oraz wyposażono w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe.

Powiat Olsztyński natomiast uzyska dodatkowe środki na rozbudowę drogi powiatowej nr 146N Barczewo-Silice. Wartość całej inwestycji wyniosła 1,2 mln złotych, z czego dofinansowanie po podpisaniu dzisiejszych umów wyniosło 1,1 mln złotych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie aneksów do umów na dofinansowanie unijne

»

29-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.