Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Adamowicz | 2016-03-30 21:42 | Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę szpital dziecięcy „zaświeci” na niebiesko

Olsztyn24
(fot. archiw. WSSD)
W najbliższą sobotę (2.04) po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Ustanowiona przez ONZ w 2008 r. data ma uświadomić i uwrażliwić społeczeństwo na problemy osób autystycznych.  Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, w którym funkcjonuje regionalne Centrum Diagnostyki, Leczenia i Terapii Autyzmu, jak co roku aktywnie włączy się w obchody tego ważnego wydarzenia.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym charakteryzującym się występowaniem nieprawidłowości w zakresie trzech sfer funkcjonowania człowieka: interakcji społecznych, komunikacji oraz zachowania. Jest zaburzeniem trwającym całe życie, ale jego objawy nie są stałe i zmieniają się  wraz z rozwojem człowieka. Zaniedbanie choroby prowadzi do kalectwa i społecznej marginalizacji, stąd potrzeba edukacji społeczeństwa i rozpowszechniania wiedzy na temat samego autyzmu i sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom. Szacuje się, że w Polsce z autyzmem rodzi się 1 na ok. 160 dzieci.

Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski, stąd pomysł globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko“. Tego dnia wiele ważnych budynków na całym świecie będzie oświetlonych na niebiesko. Również olsztyński Szpital Dziecięcy o godz. 19. na 2. godziny oświetli część swojej elewacji od ul. Żołnierskiej niebieskim światłem.
R E K L A M A
banner
Dodatkowo także w najbliższą sobotę, w godz. 17-19, szpital zaprasza dzieci na bezpłatne profilaktyczne badanie słuchu z wykorzystaniem kabiny ciszy, które będzie realizowane współnie z partnerem - firmą Słuchmed. Badanie adresowane jest do dzieci powyżej 4 roku życia. Aby skorzystać z akcji trzeba wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 89 539 34 56 w czwartek i piątek w godz. 11-13. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl