Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2016-01-11 13:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Inni, więc wyjątkowi

Olsztyn24
Akademię Wyjątkowego Rodzica (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzień, w którym rodzice dowiadują się o niepełnosprawności dziecka, często jest najgorszym w całym ich życiu. Żeby ułatwić podróż przez szczególne rodzicielstwo, Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce przy Zespole Placówek Edukacyjnych stworzyło Akademię Wyjątkowego Rodzica. Kolejne spotkanie już 23 stycznia, są jeszcze wolne miejsca.

Akademię Wyjątkowego Rodzica utworzyły dwa lata temu Julita Mikołajska i Iwona Olszewska, logopedki z ZPE. Idea polega na tym, że raz w miesiącu w sobotę rodzice niepełnosprawnych dzieci z Olsztyna i okolic spotykają się na warsztatach w ZPE. Dwa panele dyskusyjne prowadzą specjaliści. Ostatnia część zajęć należy do doświadczonego rodzica niepełnosprawnego dziecka, który mówi o swoim życiu z „innym” synem czy córką.

- Skąd wziął się pomysł? Z obserwacji, informacji, oczekiwań samych rodziców - tłumaczą Julita Mikołajska i Iwona Olszewska. - Akademia ma dać im nadzieję, poczucie, że nie są sami z niepełnosprawnością dziecka, że inni ludzie przeszli i przechodzą tę samą drogę.
R E K L A M A
banner
Poprzednie dwie edycje Akademii cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tegoroczny cykl rusza 23 stycznia. Psycholog Paulina Wolińska wygłosi wykład o autyzmie i zespole Aspergera. Artterapeuta Anna Wangin opowie o masażu... dźwiękiem, a Hanna Gaul - Koźniewska, mama 20 - letniego Mateusza z autyzmem, podzieli się swoimi doświadczeniami z wychowania syna.

Zapisy wciąż trwają, wystarczy zadzwonić pod numer 89 538 92 61 i zgłosić swój akces. Warto spróbować, bo warsztaty są bezpłatne, a wiedza bezcenna.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.