Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-02 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci Olsztyńskiej Akademii Dzieci zakończyli rok akademicki 2015/2016

Olsztyn24
Dzisiejski wykładowcy Olsztyńskiej Akademii Dzieci z prezentami od księgarni TAK | Więcej zdjęć »
Mali studenci działającej przy Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, wspieranej przez Polską Akademię Nauk, Olsztyńskiej Akademii Dzieci, jako pierwsi w Olsztynie rozpoczęli wakacje. Dzisiaj (2.04) pod kopułą planetarium odbyli ostatni „zjazd” w roku akademickim 2015/2016.

- Polska Adademia Dzieci, to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny uniwersytet prowadzony przez dzieci dla dzieci - mówi Joanna Zuśka, koordynator Olsztyńskiej Akademii Dzieci. - Młodzi naukowcy w wieku od 6 do 12 lat przeprowadzają wykłady i przedstawiają własne badania naukowe dla słuchaczy w tym samym wieku. W Olsztynie akademia działa od 2013 roku. W roku akademickim 2015/2016 spotykaliśmy się cztery razy. Dzisiaj spotykamy się po raz ostatni przed wakacjami.

Podczas dzisiejszego zjazdu wykłady przeprowadzili: Hania - Wyprawa na Księżyc, Małgosia - O duecie z harfą, Ewelina - Ręka pracuje głowa rozkazuje oraz Wiktoria - Gitary mają głos. Gościem specjalnym był dr Michał Janiak z PAN wykładem „Nadzwyczajne sekrety zwyczajnej herbaty”.
R E K L A M A
banner
Po wykładach planetarium przygotowało niespodziankę dla małych studentów - animowaną bajkę w technologii fulldome zatytułowaną „Co się stało z kalendarzem?”, a zupełnie na koniec dzisiejsi wykładowcy zostali obdarowani pozwalającymi rozwijać ich pasje książkami przez olsztyńską księgarnię TAK.

Po wakacjach Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne ogłosi nabór małych studentów na kolejny rok akademicki.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~iwona mestrović / 2016-04-11 17:55
Idea godna pochwały! Rosną młodzi naukowcy! No i dobrze,że pan doktor taki młody-znalazł z pewnością kontakt ze studentami ! Brawo
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl