Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-04-02 19:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Niebieski happening pod ratuszem

Olsztyn24
Olsztyńskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2016 | Więcej zdjęć »
Dziś (2.04) wieczorem, przez kilkadziesiąt minut, na placu przed olsztyńskim ratuszem dominował kolor niebieski. Pojawiło się tam bowiem wiele osób w niebieskich trykotach lub z innymi niebieskimi akcentami, z niebieskimi balonikami, by w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wyrazić solidarność z osobami dotkniętymi tą coraz powszechniejszą niepełnosprawnością.

Na dzisiejszy wieczór budynek ratusza został podświetlony niebieskim światłem. Na telebimie wyświetlono prezentację o autyźmie i filmy nakręcone w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, które było inicjatorem wydarzenia. Z krótkim programem muzycznym wystąpił złożony z autystycznych dzieci zespół „Tęcza”.

Na Placu Jana Pawła II stanął też namiot sensoryczny z urządzeniami symulującymi odbiór świata przez ludzi z autyzmem. Dzieci malowały serca i postacie z Gwiezdnych Wojen. Model jednej z takich postaci także stanął pod ratuszem. Organizatorzy przygotowali również słodkie przekąski - krówki w papierkach z logo ZPE i niebieskie ciasteczka w kształcie serca. Wśród uczestników wydarzenia rozdawano niebieskie baloniki i ulotki informacyjne o autyźmie.
R E K L A M A
banner
Na miejscu można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Taką darmową usługę oferowali studenci medycyny z UWM. Dla najmłodszych studenci przygotowali również zabawę w wizytę u lekarza, której celem było przygotowanie dzieci na wizytę u medyka i kontakt z jego instrumentami.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel i jej zastępczyni Monika Rogińska-Stanulewicz, a także radne Ewa Zakrzewska i Wanda Agnieszka Jabłońska, która na co dzień szefuje Zespołowi Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod olsztyńskim ratuszem odbyły się po raz trzeci.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2016 w Olsztynie

»

02-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl