Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras./MC | 2016-03-31 22:51 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jesteśmy wyjątkowi”. Wystawę prac podopiecznych ZPE otwarto w olsztyńskim ratuszu

Olsztyn24
Prace wystawiono w holu na I piętrze olsztyńskiego ratusza | Więcej zdjęć »
Tuż po południu korytarze I piętra Urzędu Miasta Olsztyna zaroiły się dzisiaj (31.03) od wyjątkowych gości. Ponad setka niezwykłych artystów przyszła, by otworzyć oryginalną wystawę.

- Wielokrotnie podziwiałem wasze umiejętności - mówił podczas wernisażu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Wspaniale promujecie nasze miasto. To jest wielka sprawa, że możemy się tu spotkać.

„Jesteśmy wyjątkowi” - tytuł ekspozycji zawiera ogromną część tego, co można powiedzieć o dziełach i ich twórcach. To ponad setka uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych - Gimnazjum Specjalnego nr 1, Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2 oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
R E K L A M A
banner
- Jestem z was ogromnie dumna - cieszyła się Agnieszka Jabłońska, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych. - Gdy patrzę na wasze prace, to serce rośnie!

Na wystawę składa się dużo ponad sto przedmiotów wykonanych przez podopiecznych placówki przy ul. Turowskiego. Można podziwiać m.in. obrazy przedstawiające domy, rzeźby kwiatów, haftowanki, dzwonki, świece i ceramikę.

- Za nami mnóstwo twórczej pracy - przyznaje jedna z opiekunek twórców, Sylwia Jankowska. - Wykonane przez naszych podopiecznych dzieła są inspirowane wiosną.

Otwarcie wystawy wpisuje się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W sobotę (2.04) o godzinie 18.00 ratusz zostanie podświetlony na niebiesko. To będzie część happeningu zorganizowanego kolejny już raz w Śródmieściu.

Tymczasem wystawę na I piętrze ratusza można będzie oglądać do 14 kwietnia. Wkrótce - podczas publicznej zbiórki - będzie także szansa, żeby zdobyć oryginalne prace.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl