Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Grzegorz Adamowicz | 2016-04-05 19:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital dziecięcy zaprasza na wykłady o cukrzycy i badania z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Olsztyn24
 
W najbliższy czwartek (7.04) obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia. Hasło tegorocznej edycji ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wydarzenia brzmi: „Pokonaj cukrzycę!”.

Wraz z rosnącymi problemami związanymi z cukrzycą, które dotykają także dzieci, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia tej groźnej choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia.  Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, który na co dzień leczy i edukuje dzieci cierpiące na cukrzycę z całego województwa, weźmie aktywny udział w tym ważnym przedsięwzięciu.
R E K L A M A
banner
W czwartek, 7 kwietnia, w godzinach 11.00-12.00 w sali konferencyjnej szpitala (ul. Żołnierska 18 a, 1 piętro) odbędzie się mini-konferencja poświęcona profilaktyce i leczeniu cukrzycy wśród dzieci i młodzieży. Szpital zaprasza rodziców, opiekunów i wszystkie osoby zainteresowane tematyką na wysłuchanie 2 wykładów:

» godz. 11.00 – lek. Bożenna Klonowska (specjalista chorób dziecięcych,endokrynolog, diabetolog): „Cukrzyca typu II u dzieci i młodzieży”
» godz. 11.30 – mgr inż. Anna Hinburg (specjalista dietetyk) : „Profilaktyka żywieniowa”

Specjaliści odpowiedzą na wszystkie wątpliwości.

Dodatkowo w czasie wykładów działać będzie stanowisko, przy którym będzie można zbadać poziom cukru u dziecka oraz otrzymać materiały informacyjne. W razie konieczności pacjenci będą kierowani do dalszych konsultacji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.