Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-04-08 23:19 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL będzie zbierać podpisy pod projektem „Dobra emerytura”

Olsztyn24
Urszula Pasławska - PSL, posłanka na Sejm RP
W sobotę (9.04) w całym regionie trwać będzie zbiórka podpisów za możliwością przechodzenia na emeryturę po 40. latach pracy. W Olsztynie będzie można poprzeć przygotowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe projekt w godz. 12-14, w okolicach Wysokiej Bramy i Centrum Aura.

- Prosimy Państwa o poparcie naszej inicjatywy, tak jak zrobiło już wielu Polaków. Uważamy, że powiązanie wieku emerytalnego ze stażem pracy jest rozsądnym i sprawiedliwym rozwiązaniem - mówi Urszula Pasławska, poseł PSL, jedna z organizatorek akcji. - Skorzystają na nim przede wszystkim ludzie wcześnie rozpoczynający pracę, jak rolnicy, rzemieślnicy, pielęgniarki. Ale także rodzice, bo czas urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego będzie wliczany do stażu pracy.

Poseł Pasławska wraz z innymi parlamentarzystami PSL już wcześniej wystąpiła z inicjatywą zmian w Sejmie, projekt odrzuciły jednak wszystkie pozostałe kluby poselskie.
R E K L A M A
banner
- W tej sytuacji jedyną drogą legislacyjną jest zebranie 100 tys. podpisów i zgłoszenie inicjatywy jako projektu obywatelskiego - tłumaczy posłanka. - W sobotę będziemy zbierać podpisy w Olsztynie, Biskupcu, Szczytnie, Elblągu i Ełku.

Propozycja nie wywraca reformy emerytalnej, nadaje jej bardziej ludzki wymiar.

- Takie rozwiązanie istnieje zresztą w większości państw Unii Europejskiej. W ubiegłym roku na jego wprowadzenie zdecydowali się Niemcy. Choć wiek emerytalny wynosi tam 67 lat, na emeryturę można przejść również po 45 latach pracy. Każdy ma wybór - zaznacza Urszula Pasławska. - Prosimy Państwa o poparcie naszej inicjatywy. Wspólnymi siłami uda się nam doprowadzić do dobrej zmiany w emeryturach. Pokażmy większości sejmowej, jak wielu z nas popiera ten projekt!

Komentarze [1]
~ela / 2016-04-11 11:51
kiedy nastapi likwidacja krusu droga pani dosc juz doplacania do darmozjadow
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.