Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-04-12 13:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Rząd dał zielone światło dla przygotowań do budowy drogi ekspresowej z Olsztyna do Ełku

Olsztyn24
Konferencja prasowa ministra Jerzego Szmita w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Przebywający dzisiaj (12.04) w Olsztynie podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, w obecności dziennikarzy podpisał aneks do programu budowy drogi ekspresowej  S16 na odcinku od węzła Olsztyn-Wschód na obwodnicy Olsztyna do drogi S-61 w Ełku. Ta decyzja pozwala olsztyńskiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rozpoczęcie prac przygotowawczych do tej inwestycji.

- Przez wiele lat, wiele środowisk, wiele osób, na różny sposób domagało się modernizacji drogi krajowej nr 16 i teraz wreszcie będziemy mogli rozpocząć realne prace nad spełnieniem marzeń - powiedział minister Szmit rozpoczynając spotkanie z dziennikarzami.  

Na przeprowadzenie prac przygotowawczych do tej szacowanej na ponad 4,5 mld złotych inwestycji, GDDKiA otrzyma ponad 23 mln złotych. Są to pieniądze m.in. na prace projektowe, na tworzenie dokumentacji do kolejnych etapów inwestycji, a w niektórych przypadkach również na wykup gruntów, przez które będzie przebiegać droga S16. Dzisiaj trudno określić, jak długo będą trwały uruchomione dzisiaj prace przygotowawcze, jednak biorąc pod uwagę, że pieniądze na ich sfinansowanie pochodzą z okresu programowania unijnego 2014-2020, należy przyjąć, że ten etap prac zakończy się właśnie do roku 2020.
R E K L A M A
banner
Raczej mało prawdopodobne jest, by prace budowlane rozpoczęły się jeszcze w tym okresie programowania unijnego, chociaż obecny na spotkaniu dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz, nie wyklucza, że na odcinku pomiędzy Borkami Wielkimi a Mrągowem, na który część dokumentacji jest już gotowa, prace terenowe rozpoczną się jeszcze przed 2020 rokiem. Będzie to zależało od tego, czy rząd znajdzie pieniądze na tę inwestycję.      

Minister Jerzy Szmit podpisał dzisiaj w Olsztynie także dwa inne dokumenty, uruchamiające procedury rozwiązania dwóch lokalnych problemów drogowych. Pierwsza z decyzji ministra pozwala rozpocząć przebudowę mostu nad Kanałem Warmińskim w ciągu drogi krajowej nr 16 w Starych Jabłonkach pod Ostródą. Na ten cel rząd przeznacza 20,5 mln złotych. Drugi podpis minister złożył na dokumencie pozwalającym przebudować skrzyżowanie dróg krajowych nr 53 i 59 w Rozogach pod Szczytnem.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~123 / 2016-04-13 09:57
A ja się bardzo cieszę, że rząd PIS ruszył sprawy do przodu. Wasza ulubiona w Olsztynie PO-PSL tylko markowała robotę, więc ich zwolennicy teraz powinni siedzieć cicho. I życzę sobie i innym, żeby drogi Warmii i Mazur były tak dobre i szerokie, żeby i Policja czasem zarobiła, a złośliwość wielu mieszkańców tego regionu wobec ministra, który zaczął coś dla nich robić była mniejsza.
~likwidator / 2016-04-13 00:03
TIR-y na tory ! Nie dla tranzytu przez WARMIĘ I MAZURY .
~olsztyniak / 2016-04-12 20:55
A to heca. Przecież podsekretarz stanu na tej drodze często łamał przepisy ruchu drogowego, miał kilkakrotnie zabrane prawo jazdy. Czy nie powinno się postawić pomnika? Takież to teraz modne i na fali.
~allensteiner / 2016-04-12 18:24
Czy w ramach tego programu trasa od Olsztyna do Borków Wielkich oraz obwodnica Mrągowa zostanie doprowadzona do stanu przejezdności?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie

»

24-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.