Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-04-15 18:23 | Rozmiar tekstu: A A A

500+ w drodze na konta

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor MOPS Elżbieta Skaskiewicz na marcowej konferencji nt. przygotowań do realizacji programu
Mijają dwa tygodnie od uruchomienia rządowego programu „Rodzina 500+”. To wsparcie, które ma pomóc w utrzymaniu i wychowaniu dzieci. Pierwsze wypłaty już trafiają do rodziców. Jednocześnie z każdym dniem przybywa wniosków o przyznanie świadczeń.

Tylko pierwszego dnia przyjmowania dokumentów wpłynęło 665 wniosków od olsztynian. Teraz łącznie to ok. 5,5 tysiąca. Jak przyznają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który odpowiada za program w stolicy regionu, sporo kłopotów z poprawnym wypełnieniem wniosków mają szczególnie rodzice ubiegający się o wsparcie na pierwsze dziecko.

Należy pamiętać, że w takim przypadku należy spełnić określone warunki związane z dochodem. Niezależnie od tego pieniądze należą się na drugie i kolejne dziecko.
R E K L A M A
banner
W Olsztynie działa kilkanaście punktów, w których można składać wnioski. Większość z nich będzie funkcjonować tylko do końca czerwca. Nie dotyczy to Centrum Informacji Świadczeń Rodzinnych MOPS przy al. Piłsudskiego 61A oraz Głównej Siedziby Programu „Rodzina 500+” przy ul. Cichej 1A.

W Olsztynie program będzie dotyczyć ok. 20 tys. dzieci - tak wynika z szacunków.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl