Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-17 15:01 | Rozmiar tekstu: A A A

„Olsztyn. Aktywnie!” się rozkręca...

Olsztyn24
Wspinaczka sportowa w ZSEiT w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Problemy z wyłonieniem operatora tegorocznej edycji „Olsztyn. Aktywnie!” spowodowały, że akcja nie mogła wystartować. W końcu przetarg został rozstrzygnięty, operatorem akcji został Warmińsko-Mazurski Oddział PTTK, a to dało zielone światło do startu poszczególnych dyscyplin. Już wczoraj można było rekreacyjnie powędkować w Jeziorze Długim, a dzisiaj (17.04) wybrać się do Dobrego Miasta na rajd pieszy z cyklu „Zdobywamy siedmiomilowe buty”, albo zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową. My odwiedziliśmy uczestników zabawy we wspinanie na ściance, odbywającej się w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie.

- Do startu naszej dyscypliny w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” byliśmy przygotowani już wcześniej, ale problemy z rozstrzygnięciem przetargu na operatora tegorocznej akcji „Olsztyn. Aktywnie!” spowodowały, że ruszamy dopiero dzisiaj - mówi Dariusz Gierszewski, wiceprezes Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie, koordynator dyscypliny „wspinaczka sportowa”. - Dzisiaj mamy pierwsze spotkanie, a w ramach tegorocznej akcji będzie ich sześć - po jednym w miesiącu, z przerwą na miesiące letnie: lipiec i sierpień.

Każde ze spotkań wspinaczy podzielone jest na dwie tury - pierwsza rozpoczyna się o godzinie 9., druga o 11.
R E K L A M A
banner
- W każdej turze możemy przyjąć 15 osób, chociaż przeważnie chętnych jest jednak więcej, ale jakoś dajemy radę - mówi Dariusz Gierszewski. - Udało się nam zachęcić wielu olsztynian do próbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Mamy stałych klientów, którzy przychodzą tutaj od lat. Nie chcą się zapisać do naszego Klubu Wysokogórskiego, wspinają się tylko rekreacyjnie, ale przychodzą praktycznie na każde zajęcia.

Dlatego koordynator dyscypliny sugeruje, by korzystać z rezerwacji miejsc na poszczególne spotkania wspinaczy. Można to uczynić już na dwa tygodnie przed planowanym spotkaniem w Miejskiej Informacji Turystycznej (tel. 89 521 03 98), mieszczącej się w budynku olsztyńskiego ratusza (wejście od ul. 1 Maja).

- Zarezerwowanie miejsca pozwoli uniknąć rozczarowania, że ze względu na dużą liczbę chętnych do wspinaczki, mogliśmy „dotknąć” ścianki tylko raz czy dwa - mówi prezes Gierszewski.

Terminy pozostały spotkań w ramach dyscypliny „wspinaczka sportowa” to: 15.05, 12.06, 11.09, 16.10 i 6.11.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wspinaczka sportowa w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” 2016

17-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl