Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-04-18 10:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Kryminalne wagary w kinie

Olsztyn24
IV Międzyszkolny Konkurs Filmowy – Wagary w kinie (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Opowieści mrożące krew w żyłach, zaskakujące zwroty akcji i wielka niewiadoma Tego nie mogło zabraknąć podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Filmowego – Wagary w kinie, który 6 kwietnia zorganizowała Pracownia Filmoteki Szkolnej przy Zespole Szkół w Olsztynku. Tematem tegorocznej edycji wydarzenia było polskie kino kryminalne.

– Przenieśliśmy się w mroczny świat zbrodni, zagadek kryminalnych z polskich filmów lat 60, 70, 80 i 90. Było strasznie, ale też śmiesznie – opowiada Magdalena Rudnicka, koordynator projektu, nauczycielka ZS w Olsztynku.

W konkursie wzięły udział drużyny z Gimnazjum im. Noblistów Polskich (2), Gimnazjum SPSK, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego w Olsztynku. Pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu do wybranego przez siebie filmu. Następnie zawodnicy musieli wykazać się znajomością produkcji z listy podanej w regulaminie konkursu. Pytania dotyczyły dialogów, wydarzeń, scenografii, kreacji aktorskich i informacji z planów filmowych.
R E K L A M A
banner
W części praktycznej zabawy sprawdzona została wyobraźnia, kreatywność oraz znajomość języka filmu.

– Ekipy musiały napisać historię kryminalną, rozpisać ją na 3-4 sceny z uwzględnieniem planów, ujęć, ruchu kamery – mówi nauczycielka. – Inspirując się krótkim materiałem filmowym przygotowanym przez organizatorów, uczestnicy wymyślili opowieści przerażające, zaskakujące, z suspensem. Niektóre pomysły były początkiem historii, która według jury, mogłaby być prologiem do dłuższego projektu filmowego. Krew się lała, a warto pamiętać to, co powiedział przewodniczący jury Przemysław Lenart, że najciekawsze są te kryminały, w których widz postawiony jest przed dużą niewiadomą, sam po tropach dochodzi do rozwiązania, a ja dodam – czy dosłowność jest konieczna?

Spośród 9 ekip jury wyróżniło następujące:

» I miejsce Gimnazjum SPSK w Olsztynku (Agata Kolba, Paulina Świętoń, Klaudia Gawlińska) za znajomość języka filmu, inspirujący pomysł na film

» II miejsce ex aequo Gimnazjum im. Noblistów Polskich:
- 1 ekipa (Oskar Ignaczak, Łukasz Kozłowski, Sylwester Ostrowski) za pomysłowy plakat, znajomość filmów
- 2 ekipa (Alicja Gregorczyk, Oliwia Lewińska, Patryk Burcz) za znajomość filmów, plakat

» III miejsce ex aequo ekipy z klas: I Technikum Hotelarsko-Gastronomiczne, II a THG, III a THG

Nagrody w konkursie ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej, CEO, a bilety do kina Dyskusyjny Klub Filmowy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl