Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-20 15:50 | Rozmiar tekstu: A A A

„Gastronomik” zaprezentował się gimnazjalistom w Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
ZSGS w Galerii Warmińskiej | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (20.04) ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych. Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie uznała, że to idealny moment by „powalczyć” o przyszłych uczniów. Uczniów i nauczycieli z tej szkoły można było dzisiaj spotkać w Galerii Warmińskiej, gdzie prezentowali szkołę i jej ofertę edukacyjną.

- Dzisiaj chcemy przedstawić ofertę edukcyjną i zaprosić gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole
- powiedziała nam Jolanta Urbanek, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno Społywczych w Olsztynie. - Kształcimy fachowców na poziomie trzyletniej zasadniczej szkoły zawodowej i czteroletniego technikum. Prezentujemy zawody, jakie można zdobyć w naszej szkole: cukiernika, kucharza, technika żywienia i usług gastronomicznych, technika technologii żywności oraz kelnera. I każdy z tych kierunków przygotował dla odwiedzających nasze stanowisko jakąś niespodziankę.

Na stanowisku przygotowanym przez przyszłych kucharzy można było popróbować naleśników bezglutegowych, cukiernicy oferowali kruche ciasteczka i babeczki, technicy żywienia i usług gastronomicznych popisywali się umiejętnościami carvingu, czyli sztuką rzeźbienia w owocach i warzywach, a kelnerzy i barmani pokazywali, jak profesjonalnie nakryć stół. Na stoisku obsługiwanym przez uczniów kierunku technologia żywności można było zapoznać się z metodami oceny i badania jakości żywności.
 
Na koniec można było wziąć udział w konkursie na rozpoznawanie spożywczych surowców, owoców, warzyw i narzędzi kucharskich. Zwyciężcy mogli liczyć na nagrody, m.in. w postaci ciasteczek upieczonych w pracowniach ZSGS.

Jutro ciąg dalszy akcji promocyjnej Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych - Dzień otwarty szkoły. W godzinach 10-17 każdy gimnazjalista będzie mógł odwiedzić nowoczesny budynek z warsztatami przy ul. Wyszyńskiego 16. Tam będzie można obserwować umiejętności obecnych uczniów szkole, którzy rywalizować będą w trzech konkursach: cukierniczym, kelnerskim i konkursie pod hasłem „Na ostrzu noża”. Jurorami konkursów będą znakomici kucharze i cukiernicy: Dariusz Struciński z Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Krzysztof Gradzewicz ze Spiżarni Warmińskiej oraz Tomasz Aleksandrowicz z Tortexu.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja ZSGS w Olsztynie w Galerii Warmińskiej

20-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl