Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-04-21 16:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Etap rejonowy 24. Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy odbył się na ulicach olsztyńskiej starówki

Olsztyn24
Zawody odbyły się na Starym Mieście w Olsztynie (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na scenie staromiejskiej na Starym Mieście w Olsztynie odbył się dzisiaj (21.04) etap rejonowy 24. Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Dzisiejsze wydarzenie to wstęp do mających odbyć się 19 maja bieżącego roku w Olsztynie zawodów wojewódzkich.

Jak informuje organizator mistrzostw dla naszego województwa, Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, nadrzędnym celem mistrzostw jest weryfikacja wiedzy i umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, profilaktyką zachorowań. Poprzez zwiększanie motywacji do brania udziału w mistrzostwach zachęcamy do aktywnego promowania zasad profilaktyki zdrowotnej na coraz szerszej grupie osób.

Mistrzostwa adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. W etapie rejonowym zaplanowano udział ponad 500 uczestników oraz opiekunów, osób towarzyszących, sędziów, pozorantów i kibiców. Na etapie okręgowym (rozegranym właśnie dzisiaj) udział w zawodach wzięło ok. 140 osób – zwycięskie zespoły etapu rejonowego oraz sędziowie i pozoranci. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo na etapie ogólnopolskim.
R E K L A M A
banner
W zmaganiach wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna, m.in. z Zespołu Szkól Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceów Ogólnokształcących: I, V, III, XI, IX i XIV LO Specjalnego dla Uczniów Niesłyszących.

Przygotowano 5 stacji, na których uczestnicy mieli do wykonania przeróżne zadania. My podpatrzyliśmy ich w trakcie rozwiązywania testów.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl