Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Marceli Potasznik | 2016-04-22 12:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzież w programie „Szkoła Odpowiedzialna Społecznie - S.O.S.”

Olsztyn24
Uczestnicy programu „Szkoła Odpowiedzialna Społecznie – S.O.S.” (fot. TEB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Technikum dla młodzieży TEB Edukacji W Olsztynie wczoraj (21.04) wzięli udział w wyjątkowym, bo stworzonym przez siebie programie „Szkoła Odpowiedzialna Społecznie – S.O.S.”. W ramach swoich działań pomagają potrzebującym. W tym dniu spotkali się z dziećmi z Akademii Przyszłości.

Na spotkaniu, w którym wzięły udział dzieci z olsztyńskich podstawówek pokazano tajniki fryzjerstwa. Odważniejsze maluchy miały wyjątkową okazję zmienić swój image, nad którym pracowały uczennice z kierunku technik usług fryzjerskich TEB Edukacja pod opieką nauczyciela Wacława Dziembowskiego. Dzieciaki miały również okazję poćwiczyć własne umiejętności fryzjerskie tworząc wymyśle fryzury manekinom.

Była to fantastyczna przygoda, która pokazała, że może istnieć nić porozumienia pomiędzy młodzieżą a dzieciakami z olsztyńskich podstawówek.
R E K L A M A
banner
Program „Szkoła Odpowiedzialna Społecznie – S.O.S” został stworzony przez uczniów Technikum TEB Edukacji. Program ma na celu rozwijanie kompetencji społecznych u młodzieży. Wcześniejsze inicjatywy związane były z pomocą dzieciom z Fundacji Arka. Młodzież również włączyła się w pomoc olsztyńskiemu schronisku, dla którego przekazała zebrane karmy oraz odwiedziła zwierzaki w potrzebie. Młodzież w poniedziałek pojawi się na ulicach Olsztyna uświadamiając mieszkańcom zagrożenia, które wynikają z nadmiernego hałasu. Wszystko to w ramach Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem.

- Jestem dumny ze swojej młodzieży. Poświęcają swój prywatny czas, aby pomóc potrzebującym. Sam zaczynałem od wolontariatu, więc doskonale wiem jakie niesamowite korzyści mogą wynikać z tej formy aktywności – mówi Marceli Potasznik, nauczyciel z TEB Edukacji.

Akademia Przyszłości to program skupiający trzy olsztyńskie podstawówki. Program pomaga młodym uczniom szkół podstawowych w dążeniu do założonych celów i wyrwania się z nieprzyjaznego otoczenia powszechnie nazywanego „nierokującym”. Każde dziecko ma swojego opiekuna, który pomaga w nauce i pracy nad sobą samym.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl