Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-24 11:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Czytali dzieła Kopernika na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Olsztyn24
Impreza „Olsztyn czyta Kopernika” w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Przypadający w sobotę (23.04) Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich olsztyńskie instytucje kulturalne uczciły rodzinną imprezą pod hasłem „Olsztyn czyta Kopernika”. Na spotkanie z książką, a przede wszystkim z dziełami Mikołaja Kopernika, do olsztyńskiego zamku zaprosiły Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyńskie Planetarium i Muzeum Warmii i Mazur.

Kluczowym punktem spotkania było czytanie powstałego w Olsztynie rewolucyjnego dzieła Mikołaja Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium”. Fragmenty dzieła czytał sam Mikołaj Kopernik, w którego postać wcielił się aktor Teatru Jaracza Marian Czarkowski.

Przybyli na zamek mogli także wysłuchać prelekcji na temat znajdującej się na zamkowym krużganku tablicy astronomicznej Mikołaja Kopernika, którą wygłosił dr Jacek Szubiakowski - dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Ponadto dr Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn wygłosiła prelekcję pod tytułem „Z księgozbioru Mikołaja Kopernika – o gorączkach – Michała Savonaroli”.
R E K L A M A
banner
Trochę zawiedzeni mogli poczuć się najmłodsi uczestnicy imprezy, bowiem ze względu na kropiący deszcz wydarzenie nie odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, lecz w zamkowych salach kopernikowskich. Z tego powodu nie odbył się plenerowy pokaz dedykowanego najmłodszym spektaklu „Copernicus”. Do sal kopernikowskich organizatorzy przenieśli też inne przygotowane na czas imprezy atrakcje: Atrakcje na dziedzińcu: bibliotekę pod chmurką, warsztaty kaligrafii, stanowisko OPiOA, stanowisko MBP i wystawę dzieł Mikołaja Kopernika ze zbiorów biblioteki Muzeum Warmii i Mazur.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Impreza „Olsztyn czyta Kopernika” w olsztyńskim zamku

23-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl