Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras./Anna Kopacz/d. | 2016-04-27 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Okruchy” Anny Stankiewicz-Odoj otwarto w Galerii Sztuki Scena X

Olsztyn24
Anna Stankiewicz-Odoj na tle swych prac (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Sztuki Scena X odbył się wczoraj (26.04) wernisaż wystawy „Okruchy” Anny Stankiewicz-Odoj. Sympatycy artystki mieli wyjątkową okazję, by spotkać się z artystką, która na stałe mieszka w Portugalii.

Prace Anny Stankiewicz-Odoj tworzące wystawę „Okruchy” to poza obrazami, rysunkami i monotypiami, również przedmioty pozornie dalekie sztuce, takie jak kawałki drewna, pióra i kamienie. Prace zostały zaaranżowanie w przestrzeni Galerii Sztuki Scena X jako plastyczno-narracyjna całość.

Autorka o swoich pracach:
R E K L A M A
banner
Wybrałam taką formę prezentacji prac, ponieważ moje ostatnie obrazy też nie są czystym malarstwem. Często wyszywam, czyli wprowadzam element z pozoru obcy malarstwu, monotypie zawierają w sobie fragmenty poezji. Kiedy zastanawiałam się nad nazwą wystawy, przyszło mi na myśl, że mogłaby równie dobrze nazywać się „Szumy, zlepy, ciągi” jak jeden z wierszy Białoszewskiego.
 
Przypominamy również, że w przestrzeni galerii można obejrzeć nie tylko prace bohaterki wieczoru, ale także ekspozycję stałą, na której pokazywane są prace lokalnych twórców. Właścicielki galerii, Joanna Frej-Troska i Urszula Witkowska zapraszają do kontaktu artystów, którzy chcieliby zaprezentować u nich swoją twórczość. Można to zrobić e-mailowo (galeriascenax@gmail.com) lub telefonicznie (506 608 040).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie wystawy „Okruchy” Anny Stankiewicz-Odoj

»

26-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl