Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MDM/D. | 2016-04-27 14:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Wizyta niemieckich policjantów na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Starosta Małgorzata Chyziak, Manfred Tapken i insp. Tomasz Klimek | Więcej zdjęć »
Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak powitała dzisiaj (27.04) grupę niemieckich policjantów, którzy od 26 kwietnia przebywają na Warmii i Mazurach. Wizyta funkcjonariuszy jest wynikiem współpracy pomiędzy Powiatem Olsztyńskim i Powiatem Osnabrück. W oficjalnym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Olsztynie wzięli udział komendant wojewódzki Policji insp. Tomasz Klimek i komendant miejski Policji w Olsztynie podinsp. Marek Kuśmierczyk.

- Bardzo się cieszę, że partnerstwo między powiatami nie kończy się na samorządach – mówiła starosta Małgorzata Chyziak. - To, że jest realizowane pomiędzy konkretnymi grupami zawodowymi, świadczy o rzeczywistej potrzebie współpracy, wymiany doświadczeń oraz budowania trwałych i życzliwych relacji. Wspólne działania realizowane są między innymi w dziedzinie oświaty, służby zdrowia, sportu, wymiany młodzieży, kultury oraz właśnie służb mundurowych. Owocują one różnymi projektami i inicjatywami.

Gości powitał również komendant wojewódzki Policji w Olsztynie, który, jak się okazało, zna specyfikę pracy niemieckiej policji.
R E K L A M A
banner
Byłem u was kilkanaście lat temu, kiedy pełniłem jeszcze funkcję zastępcy szefa Policji w Biskupcu - wyjaśnił insp. Tomasz Klimek. Zdobytą wiedzę wykorzystałem w pracy w Polsce.

Wśród delegacji niemieckiej znalazł się główny inspektor Policji Drogowej w Osnabrück.

– Jestem bardzo ciekawy, jak będzie wyglądała nasza wizyta w Polsce – mówił Manfred Tapken. - Mam nadzieję, że dużo się tu nauczymy i miło spędzimy razem czas.

Głos zabrał również koordynator współpracy między powiatami Karl-Heinz Finkemeyer, przekazując pozdrowienia od starosty Osnabrück.

Policjanci z KMP i KWP w Olsztynie przygotowali swoim niemieckim kolegom urozmaicony plan pobytu. W ramach wstępu podinsp. Marek Kuśmierczyk przedstawił gościom zasady funkcjonowania, cele i osiągnięcia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W programie znalazła się też wizyta w Centrum Powiadamiania Kryzysowego, Laboratorium Kryminalistycznym oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze przyjrzą się też pracy Policji wodnej i wezmą udział w działaniach drogowych.

Wizyta niemieckich policjantów na Warmii i Mazurach potrwa do 1 maja.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Powitanie delegacji niemieckiej Policji w Starostwie Powiatowym

27-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl