Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-03-24 15:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Niemcy z Osnabrück zazdroszczą nam bazy do uprawiania sportów wodnych

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Aquasferze z udziałem niemieckich pływaków | Więcej zdjęć »
W Olsztynie i Janczarach pod Barczewem przebywa ponad 20-osobowa pływaków i trenerów z partnerskiego dla Powiatu Olsztyńskiego niemieckiego miasta Osnabrück. To pierwsza zagraniczna ekipa, która oficjalnie zdecydowała się wybrać olsztyńską Aquasferę na miejsce pływackich treningów. A w niemieckiej ekipie są m.in. Jonas Bergmann - mistrz Niemiec z 2015 na 50 m delfinem, Swen Tapken - finalista mistrzostw Niemiec na 50 m żabką oraz Jeremy-Jay Krogull-Hull - jeden z najlepszych zawodników w Niemczech na 200 m stylem grzbietowym.

Przyjazd niemieckich sportowców zorganizował urodzony w Olsztynie Harry Krogull, prezes klubu pływackiego z Osnabrück, którego rodzina wyemigrowała do Niemiec w 1976 roku. Ale sentyment do miejsca urodzenia, to tylko jeden z powodów zorganizowania obozu treningowego w Olsztynie.

- Dwa lata temu byłem w składzie delegacji naszego starostwa i Caritasu Osnabrück, która była zakwaterowana w gospodarstwie Janczary - wyjaśniał dzisiaj (24.03), podczas spotkania z dziennikarzami Harry Krogull. - Ta miejscowośc bardzo mi się spodobała. Powiedziałem wówczas, że muszę kiedyś tam przyjechać z młodzieżą. Dowiedziałem się też, że jest tutaj piękny basen, chociaż wtedy go nie widziałem. Ważne dla mnie były również informacje, że na tym basenie rozgrywane są Mistrzostwa Polski, że trenują tu zawodnicy z dobrego olsztyńskiego klubu. Te wiadomości pozwoliły mi podjąć postanowienie: zaryzykuję i zorganizuję wyjazd do Olsztyna na treningi.
R E K L A M A
banner
Prezes Krogull podkreślał też, że na wybór miejsca treningów wpłynęła 16-letnia współpraca powiatów olsztyńskiego i Osnabrück, szczególnie w zakresie wymiany młodzieży. Nota bene Powiat Osnabrück pokrył część kosztów pobytu swoich sportowców w Olsztynie.

Sami zawodnicy perspektywą wyjazdu na Warmię nie byli zachwyceni. Tym bardziej, że w pamięci mieli ubiegłoroczny czterotygodniowy pobyt w Sydney w Australii.

- Nie ukrywam, że nasza młodzież miała zastrzeżenia - mówił Harry Krogull. - Bo to Polska, bo nie wiadomo, czy dostaną coś do jedzenia, czy będą mogli coś kupić. Bo w Niemczech funkcjonują jeszcze złe wyobrażenia o Polsce. Ale jak tutaj przyjechali, to zobaczyli zupełnie coś innego niż sobie wyobrażali. Są zachwyceni tym miejscem. Do tej pory jesteśmy z pobytu bardzo zadowoleni.

Niemcy są w Polsce od trzech dni. Treningi zaplanowano do 31 marca. Niewykluczone, że przyjadą do Olsztyna po raz kolejny, najchętniej na pływackie zawody.

- Tutaj warunki do przeprowadzania zawodów są optymalne - powiedział Krogull. - Mówiąc szczerze, w Osnabrück takich warunków nie mamy. Szczerze wam zazdroszczę. I z tego co widziałem, na Jeziorze Ukiel też są wspaniałe warunki. Życzę temu miastu, temu regionowi, wszystkiego najlepszego, żebyście rozwijali się w kierunku sportów wodnych. Są do tego idealne warunki.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~gd / 2016-03-25 13:53
Chłop dawno wyjechał i nie wie, że polska w ruinie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa pływaków z Osnabrück w Aquasferze w Olsztynie

»

24-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl