Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-04-27 21:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Trwa głosowanie na Bibliotekarza Roku 2015

Olsztyn24
Jacek Smółka
Trwa głosowanie na Bibliotekarza Roku w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Warmińsko-mazurskim kandydatem do tego zaszczytnego tytułu tym razem jest Jacek Smółka, kierownik olsztyńskiej Planety 11.

Do konkursu nominowany jest jeden przedstawiciel każdego województwa. Warmię i Mazury tym razem reprezentuje Jacek Smółka, który od 10 lat pracuje w Planecie 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. To wyjątkowa, nowoczesna, łamiąca wszelkie stereotypy biblioteka dla młodzieży. Można tam nie tylko wypożyczyć dobrą książkę, ale też posiedzieć przy kawie, poczytać gazetę lub porozmawiać. Wszystko w przestronnym, nowoczesnym i futurystycznie zaaranżowanym lokalu.

- Chcemy, aby biblioteka stała się nie tylko miejscem wypożyczeń, ale również miejscem spotkań - podkreśla Jacek Smółka. - To może być alternatywa wobec zalegania przed telewizorem i innych form jałowego spędzania czasu.
R E K L A M A
banner
Jeszcze w tym roku z zasobów biblioteki swobodnie będą mogły korzystać osoby niewidome i niedowidzące. Głównie dzięki staraniom kierownika placówki udało się pozyskać pieniądze z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego na zakup sprzętu, który to umożliwi. Ale Jacek Smółka ma na swoim koncie więcej sukcesów. To m.in. z jego inicjatywy odbywają się w Planecie 11 takie akcje jak: happening „Zaczytani-Zabiegani”, akcja „Turbobibliotekarz”, festiwal filmowy SOFFA czy spotkania z cyklu „Kulturalny Zawrót Głowy”.

- Bardzo się cieszę, że zostałem dostrzeżony i że doceniono moje działania na rzecz Planety 11 - mówi Jacek Smółka. - Nasza biblioteka jest niestandardowa i z całym moim zespołem pracujemy na to, by każdy czuł się tu swobodnie i znalazł przestrzeń dla siebie.

Swój głos na Jacka Smółkę można oddać do 15 maja 2016.  Nasz kandydat obecnie plasuje się na 4 miejscu, z liczbą 155 głosów. Aby wesprzeć go w walce o tytuł Bibliotekarza Roku 2015, należy oddać swój głos na stronie internetowej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich www.sbp.pl
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl