Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-05-02 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogień olimpijski zapłonął w... filharmonii

Olsztyn24
Otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych | Więcej zdjęć »
W sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zapłonął dziś (2.05) znicz olimpijski XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Warmia-Mazury 2016”. Filharmonii jednak pożar nie groził, bowiem ogień był... wirtualny, a do „zapalenia” posłużyły będące obecnie w powszechnym użytku wskaźniki laserowe.

Warmia i Mazury od piątku (29.04) gości młodych sportowców z całego kraju, którzy w 10. miejscowościach regionu będą rywalizować w 11. dyscyplinach sportów halowych: badmintonie, piłce siatkowej, tenisie stołowym, brydżu sportowym, zapasach, gimnastyce sportowej, judo, szachach, szermierce, taekwondo olimpijskim i warcabach. Dzisiaj w filharmonii uroczyście otwarto te zawody, które potrwają do końca czerwca br. W tym czasie na Warmię i Mazury przyjedzie ponad 2 tysiące młodych sportowców, którzy rywalizować będą w Olsztynie, Ostródzie, Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Kętrzynie, Giżycku, Olecku, Kolnie i Lubawie.

Zawodom sportowym, których organizacji podjął się samorząd województwa, towarzyszyć będą wydarzenia o charakterze kulturalnym, społecznym czy integracyjnym. Młodzież będzie mogła zapoznać się z bogatą historią i kulturą województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. przez zwiedzanie muzeów i innych obiektów o szczególnym znaczeniu kulturalnym i historycznym. Planowane są imprezy i koncerty towarzyszące olimpiadzie.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze otwarcie olimpiady przebiegało zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Nie zabrakło więc podniesienia flagi państwowej i flagi olimpijskiej, były ślubowania zawodników i sędziów, życzenia sukcesów w sportowej rywalizacji z ust marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszarda Szustera, oraz tradycyjnej formułki „XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych Warmia-Mazury 2016 uważam za otwarte”, wypowiedzianej przez tego ostatniego.

Dopełnieniem ceremonii otwarcia olimpiady były występy artystyczne i pokazy sportowe.

Więcej o uroczystości na naszych zdjęciach i filmach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (1)

02-05-2016

image galeria
Otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (2)

02-05-2016

image galeria
Otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (3)

02-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl