Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2016-05-07 19:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Geopodchody odbyły się po raz drugi w Olsztynie

Olsztyn24
Część praktyczna zawodów odbyła się na terenie campusu UWM (fot. ZSB) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie odbył się po raz drugi jedyny Polsce konkurs dla uczniów kształconych w zawodzie geodeta pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Olsztyna, a także Rektora Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie.

ZSB, Wydział Geodezji Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM, a także Warmińsko–Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich, w ramach współpracy na rzecz kształcenia przyszłych geodetów, zorganizowali etap praktyczny ogólnopolskiego konkursu o formule zbliżonej do wszystkim dobrze znanych podchodów, który miał miejsce w dniach 6-7 maja.

Uczestnicy, którzy przyjechali na konkurs, na specjalne zaproszenie prezydenta Olsztyna odwiedzili Olsztyńskie Planetarium. Wczoraj (6.05), podczas blisko 6-godzinnej rywalizacji na terenie Kortowa, 20 trzyosobowych zespołów wykonywało różnorodne zadania geodezyjne na specjalnie w tym celu przygotowanych stanowiskach. Zadania te opracowała kadra naukowa Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM. Dzisiaj (7.05) natomiast udbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia wręczenia nagród.
R E K L A M A
banner
Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce, poza cennymi nagrodami rzeczowymi, otrzymali prawo przyjęcia na I rok studiów na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, na kierunku geodezja i kartografia) z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego od roku akademickiego 2017/2018.

Wyniki konkursu:
» I miejsce – drużyna z Technikum Budowlano–Geodezyjnego im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
» II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie
» III miejsce – drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
» wyróżnienie - drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie
» wyróżnienie - drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Uczestnikom bardzo podobała formuła konkursu, a organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych latach znów spotkają się na Geopodchodach z uczniami z całej Polski, kształcącymi się w zawodzie technik geodeta.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Rozstrzygnięcie konkursu Geopodchody 2016

»

07-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl