Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-05-07 22:09 | Rozmiar tekstu: A A A
O Puchar Wójta Gminy Dywity

Czirliderki czarowały w Spręcowie

Olsztyn24
II Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Aż piętnaście zespołów wzięło udział w II Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders „O Puchar Wójta Gminy Dywity”, który w sobotę (7.05) odbył się w sali gimnastycznej w Spręcowie. O puchary i medale rywalizowało w sumie ponad sto zawodniczek oraz... kilku chłopców.

Najwięcej, bo aż siedem zespołów reprezentowało szkoły z gminy Dywity. Na parkiecie zmierzyły się one z drużyną czirliderek z Biskupca, Olsztyna, Olsztynka i Sząbruka. Co prawda większość dziewcząt od niedawna trenuje taniec sportowy, ale – według jurorów – ich poziom już wzbudza uznanie i daje nadzieję na przyszłość. Bo najlepsze czirliderki z czasem mają szansę kibicować drużynom sportowym z wykorzystaniem podstawowych akcesoriów, czyli kolorowych pomponów. Tak jak występujące gościnnie na turnieju zawodniczki grupy reprezentacyjnej Soltare.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach, a sędziowie przyznali następujące miejsca:
R E K L A M A
banner
Kategoria „0” – Dzieci:
I – Soltaris Kids
II – Stars Sząbruk Kamyczek (jednocześnie nagroda publiczności)

Kategoria „1” – Mini:
I – Stars Sząbruk
II ex aequo: Tuławki 1 i Dywity Mini
III – Słupy
Wyróżnienia: Biskupiec 1 i Bukwałd Mini

Kategoria „2” – Junior:
I – Bukwałd 2
II – Soltare Mini Basic
III – Dywity Junior
Wyróżnienia: Tuławki 2 i Biskupiec 2

Kategoria „3” – Senior:
I – Cheerleaders Mika (Olsztynek)
Tuławki 3

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale, które wręczali sędziowie razem z wójtemgminy Dywity Jackiem Szydło. Skąd wziął się pomysł organizowania turnieju?

– Po raz drugi ten turniej był możliwy dzięki współpracy pana wójta gminy Dywity i Szkoły CheerleadersSoltare w Olsztynie, gdzie trenują wszystkie zawodniczki dzisiaj tu występujące – powiedziała nam Monika Pukis, organizatorka zawodów. - To jedyny taki turniej w powiecie olsztyńskim, a być może nawet w całym regionie.

– Pomysł na ten turniej zrodził się właściwie trochę spontanicznie – przyznaje wójt Jacek Szydło. – W pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że w Gminnym Ośrodku Kultury, po okresie przerwy warto odtworzyć grupy taneczne, bo to jeden ze sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu. I trafiliśmy w dziesiątkę, bo młodzież niesamowicie garnie się do uprawiania tej sztuki i praktycznie każda szkoła domaga się wsparcia gminy w utworzeniu i współfinansowaniu tych zespołów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [11]
~DO "ORGANIZAATOR" / 2016-05-11 16:27
Dla mnie występ mojego dziecka był najpiekniejszy. Nie ważne, że jej zespol dostał wyróżnienie - nie o to przecież chodzi. Nigdy nie reagowałam na komentarze, ale teraz muszę. Nie chcę aby organizatorzy patrzyli na zespoły a raczej na rodziców przez pryzmat kiku wypowiedzi niektórych z nich. Trenerka też na to nie zasługuje. Dlatego też Drogie organizatorki DZIĘKUJĘ ZA TURNIEJ, DZIĘKUJĘ ZA EMOCJE. Dumna mama:)
~organizaator / 2016-05-09 19:45
bardzo dziekuje za slowa wsparcia i otuchy bo juz mysalam ze opinia "Ja" to opinia wiekszosci. Gratuuje zdolnych dzieci ;D
~Uczestnik / 2016-05-09 04:26
Byłam i widziałam. Dla mnie organizacja suuuuper. Bardzo miłe było to że każdy dostał medal i nagrodę. Wielki ukłon w kierunku organizatorów/organizatorek zawodniczek/zawodników było ponad 200 i nawet jak na każdego wydano choćby 10 zł to robi się to już konkretna kwota. Super że nagrody były różne a nie dla każdego to samo to świadczy o zadaniu sobie kolejnego trudu a nie sztampowo 200 szt jednego rodzaju kubka bo te najmłodsze maluchy z kubka sie nie ucieszą a zjakiejs zabaweczki i owszem. To czy wygrał nagrode publiczności najlepszy zespół czy nie nie ma dla mnie znaczenia bo nie o to chodzło tylko o kolejną zachętę do uprawiania sporu. Jedyne co warte uwagi i może być jak dla mnie mniej zprawiedliwe to ilość treningów bo jedne grupy maja 2 a inne 1 trening w tygodniu. Mam nadzieję ze w przszlym roku wszystkie drużyny będą miły zbliżoną ilość treningów :).
~Katarzyna B. / 2016-05-09 00:16
Przykre jest zachowanie dorosłych ludzi,których dzieci rozpoczęły przygodę z tańcem kilka miesięcy temu . Trochę pokory....i dystansu... Państwa zachowanie jest poniżej krytyki i powoduje ogromny niesmak.Cieszmy się ,że dzieci uprawiają sport, z turnieju na turniej i z pokazu na pokaz będzie coraz lepiej . Może warto spróbować rywalizacji na innych turniejach , u innych organizatorów i potem obiektywnie ocenić zespół.Myślę ,że jeśli na innym turnieju będą miały niesatysfakcjonujące miejsce to organizatorzy też będą źli ... i prowadząca będzie zła i sędziowie i nagroda publiczności też będzie ,,be''. Każda drużyna zaprezentowała się w sobotę cudownie . Niektóre trenują drugi sezon , niektóre DOPIERO powstały ! Doceńmy bezinteresowne zaangażowanie osób w to przedsięwzięcie zamiast pokazywać taką niesportową postawę :).
~Kalka / 2016-05-08 23:03
Mój dzieciak pomimo nie wygranej, mega zadowolony. Nawet nie przejął się tym, że nie wygrali ale cieszył się że mógł wystąpić.
~Marta1 / 2016-05-08 22:17
Do Pani "OKO"Przyłączam się do opinii. Byłam, widziałam, dzieciaki całe w skowronkach.Serdeczne gratulacje organizatorom.
~Oko / 2016-05-08 21:07
Proszę sobie odpuścić polemikę z jednym malkontentem (malkontentką). Przyjechałam z Olsztyna, pierwszy raz byłam na takim turnieju i jestem wprost oczarowana, zachwycona. Dzieciaki miały niesamowitą frajdę i nie sądzę, by obchodziły je jakieś wydumane uwagi krytyczne dorosłych (chyba tylko jednej osoby). Naprawdę, Dywitom można tylko pozazdrościć!!!
~do "ja" / 2016-05-08 14:17
polecam zeby jak Pan/Pani sgeruje na przszylym organizowanym turnieju zgłosił się pan do komisji skrótacynej i zajal sie rozdawaniem i zliczaniem okolo 400 karteczek z glosami publicznosci. Na pewno siedzielibysmy na tym turnieju do godziny 20 ;)
~szanowny "Ja" / 2016-05-08 14:14
nagrody byly rozne,.....wszystkie w tym samym przedziale cenowym. pogrupowane i podpisane tak by zespol w ktorym jest 7 osob nie dostal np 30 sztuk nagrod. Jest to oszczednosc czasu ....a celem jest by dzieci ktore dostaly I miejsce i te ktore dotaaly wyroznienie dostaly podobnej wartosci nagrody bo niestety nie jest celem dolowanie tu nikogo tylko nagrodzenie WSZYTKICH. Dlatego tez nagrody ponizej III miejsca nazywane sa wyroznieniem by nie dolowac zadnego zespolu ze zajal ostatnie miejsce. Dlatego tez dzieci nawet z najmniejsza liczba punktow za wystep dostaja TAKIE SAME medale WSZYYYYYstkie zesoply dostaja puchary .Jesli cchociaz raz byl pan/Pani na mistrzostwach Polski to wiedzialby Pan/Pani ze tak bogate turnieje nie wystepuja NIGDZIE. Na mistrzostwach rangi Polskiej za 4 miejsce dla CALEgo zespolu nadawany jest tyko 1 dyplom. Wiec prosze sie zastanowic zanim znowu wysnuje pan/panni wyssane zpalca zarzuty. Jesli uwaza sie Pan za lepszego organizatora to bardzo chetnie oddam Panu/Pani przyjemnośc jeżdzenia kupowania nagrod. poczestunku, pucharow, medali z wlasnego paliwa. DZIEKUJE zatem za wyrazy uznania i w takim razie nie sadze by po takich pochwalach chcialo mi sie jeszce organizowac ten turniej za rok. Ciekawe tylko na kim to sie najgorzej odbije?? Bo mam wrazenie ze na DZIECIACh ktore wydawaly sie najmniej zainteresowane w klótnie i zarzuty dorosłych. Pozdrawiam
~BEZSTRONNY / 2016-05-08 12:42
Odpowiedz do JA...Najwazniejsze ze taki turniej sie odbyl i dzieci mogl w nim uczestniczyc,za to wielkie podziekowania dla wspolorganizatorow,,Idea takie turnieju nie jest rywalizacja czystosportowa,ale pozkazanie dzieciom na czym to wszystko polega,,jak to wyglada,,jest to nauka przygotowania do rywalizacji w przyszlosci zeby dzieci mialy poglad po co i dlaczego to sie robi...Dzieci uczestniczace w tym turnieju nie sa przygotowywane -narazie-do wspolzawodnictwa ,ale do rozwoju fizycznego i to jest w tym wszystkim najistotniejsze,,a nie to kto ile medali zdobyl,,Dobrze ze dzieci maja mozliwosci wyjscia z domu,,ze taka mozliwosc sie im daje,,a nie siedzenie przed alptopami i tabletami,,,a rywalizacja przyjdzie w odpowiednim momoencie na wyzszym poziomie w tajemniczenia,,narazie jest to traktowane jako zabawa a nie podyktowane na czyste wspolzawodnictwo,,zycze wszystkim dalszego rozwoju zdrowia i nie poddawajcie sie ,,dazcie do celu,,a zawsze znajda sie malkontenci ,,ktorym cos nie bedzie sie podobalo,,,jeszcze raz nie przejmujcie sie tym co mowia inni,,sluchajcie swich trenerek-trenerow i dazcie do samozadowolenia,,z pozdrowieniami od obserwatora z dalekiej polnocy
~Ja / 2016-05-08 09:17
Szczerze ten turniej to jakaś porażka. Po pierwsze już przed rozpoczęciem było wiadomo kto wygra po drugie nagrody były juz przygotowane pod wygrane zespoły (bo niby skąd organizatorzy mogli wiedzieć który zespół wygra ) przecież w drużynach jest rozna ilość dzieciaków a nagrody były wyliczone co do jednej. A po trzecie Pani prowadząca przy zespołach które faworyzowala sugerowała sędziom co było super ile figur i tak dalej. A no i po czwarte nagroda publiczności wydawało mi sie zawsze że te nagrodę wybiera publiczność a nie trzy czy cztery osoby które złapały piłeczkę. Także podsumowując współzawodnictwo w tej gminie nie miało sensu ponieważ z góry było wiadomo kto wygra.