Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-05-13 19:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Artystka z Olsztyna na wystawie w Galerii Marszałkowskiej

Olsztyn24
Małgorzata Chomicz
Trwałość gestu – taki tytuł nosi wystawa Małgorzaty Chomicz, która zostanie otwarta w poniedziałek (16.05) o godz. 16.00 w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie. Część zaprezentowanych na wystawie prac stanowi ilustracje do wierszy Bożeny Kraczkowskiej, artystki i dziennikarki, zawartych w tomiku poezji pt. „Flamingi”.

Małgorzata Chomicz urodziła się Olsztynie. W 1995 roku zdobyła dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W roku akademickim 1996/97 odbyła staż naukowy na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 20 lat uczy studentów technik grafiki warsztatowej. Od 2007 roku jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się grafiką warsztatową i książką artystyczną. Jest autorką 50. wystaw indywidualnych (m.in.: w Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy, Trydencie, Zagrzebiu i Trogirze).

Za najważniejszą swoją prezentację artystka uważa wystawę indywidualną w starożytnych murach Pałacu Dioklecjana w Splicie (obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) w lipcu 2015 roku. Brała udział w ponad 140. wystawach zbiorowych oraz konkursach graficznych w kraju i zagranicą.  Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie, a od 2013 roku członkiem Stowarzyszenia „InSigna” w Rzymie.
R E K L A M A
banner
Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Il Museo dell’Incisione - Muzeum Grafiki - Acqui Terme we Włoszech, w Ambasadzie RP w Zagrzebiu, w Museo Guido Calori San Gemini we Włoszech, w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, w Bibliotece Aleksandryjskiej w Egipcie oraz w zbiorach prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Szwajcaria).

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl