Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2016-05-22 21:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Szermierka w Olsztynie się rozwija

Olsztyn24
UKS Hajduczek na XII Majówce Rotariańskiej w Olsztynie (fot. UKS Hajduczek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na olsztyńskim lotnisku w Dajtkach odbyła się dzisiaj (22.05) XII Rotariańska Majówka Lotnicza. Na imprezie szabliści UKS Hajduczek promowali szermierkę. Zaprezentowali sposób walki szablistów, a każdy chętny mógł sam stanąć na planszy i spróbować swoich sił.

- Dzieci trenujące szermierkę nabywają takie umiejętności jak koncentracja, szybkie podejmowanie decyzji, panowanie nad swoim ciałem i emocjami - wyjaśnia trener Adam Sobczyk.

Nie brakowało chętnych do walk.

- Świetna zabawa. Naprawdę trafienie kogoś nie jest tak proste, jak się na początku wydaje -
mówi Sebastian.
R E K L A M A
banner
- Ale ja wygrałem z tatą - uśmiecha się jego syn, Mateusz.

Wraz z młodymi zawodnikami Hajduczka szermierkę promował również Cezary Białecki, wychowanek olsztyńskiego klubu, a obecnie zawodnik MUKS „Victor” Warszawa. Wczoraj wrócił z Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w Warszawie, gdzie wywalczył drużynowo srebrny medal.

- Swoją przygodę z szermierką rozpocząłem w UKS Hajduczek Olsztyn. Kilka lat temu trafiłem do reprezentacji Polski juniorów. Pojechałem na mistrzostwa Europy i świata. To potwierdza, że w tym klubie można coś osiągnąć dzięki pracy i poświęceniu. Szermierka to piękny sport, rozwijający wiele umiejętności, pełen zasad i szacunku dla przeciwnika -
mówi Czarek.

- Cieszę się, że organizatorzy zaprosili nas na tę imprezę. Świadczy to o tym, że szermierka w Olsztynie się rozwija, a ostatnie sukcesy naszych zawodników odbiły się w mediach szerokim echem. W naszym hymnie narodowym nie ma ani słowa o piłce nożnej, skokach narciarskich czy żużlu. Jest za to mowa o szabli, a właśnie fechtowania tą bronią uczymy w naszym klubie - dodaje Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl