Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2016-03-06 20:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Czarek Białecki przegrał z... kontuzją

Olsztyn24
Czarek Białecki (z lewej) na Mistrzostwach Europy Kadetów w Nowym Sadzie (fot. Grzegorz Białecki - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W dniach 29.02-6.03 w Nowym Sadzie (Serbia) odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w szermierce. Do Serbii przyjechali najlepsi szermierze z Europy. W 4-osobowej reprezentacji szablistów z Polski znalazł się Cezary Białecki, zawodnik pochodzący z Barczewa, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn.

Turniej szablistów rozpoczął się dla Czarka wyśmienicie. Na 6 stoczonych walk grupowych barczewianin wygrał 5 i pewnie wszedł do fazy pucharowej rozstawiając się najlepiej z Polaków.

Pierwszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był zawodnik z Anglii. Czarek pokonał go pewnie 15-8 i awansował dalej. O wejście do 1/16 finału spotkał się z zawodnikiem z Włoch. Włosi zaliczani byli do faworytów, więc naszego zawodnika czekała ciężka walka. I tak było. Przy stanie 9-8 dla Włocha, stała się rzecz, na którą sportowcy nie mają wpływu. Czarek doznał poważnej kontuzji nogi. Sztab medyczny 10 minut starał się postawić naszego zawodnika na nogi. W końcu Czarek wstał. Kulejąc, stojąc praktycznie w miejscu, chciał jednak dokończyć walkę. Niestety, przegrał 15-9 i turniej zakończył jako 20. zawodnik w Europie. Jego przeciwnik z 1/16 finału został wicemistrzem Europy.

4 marca odbyły się walki drużynowe. Nasza drużyna osłabiona brakiem Czarka walczyła rewelacyjnie. Pokonała reprezentację Belgii oraz bardzo silną reprezentację Turcji. W półfinale Polacy ulegli drużynie Rosji.
R E K L A M A
banner
O trzecie miejsce w turnieju drużynowym nasi reprezentanci walczyli z Francją. Nikt nie liczył, że tak się ułoży pojedynek, którego wynik ważył się do ostatniej minuty. Niestety, osłabiona brakiem Czarka reprezentacja Polski uległa przeciwnikom 45-43. Do medalu zabrakło tylko dwóch trafień!

Teraz przed szablistami Mistrzostwa Świata we Francji. Mamy nadzieję, że Czarek wróci do zdrowia i weźmie udział w tej imprezie.

Grzegorz Białecki

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl