Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-05-23 16:57 | Rozmiar tekstu: A A A

PCK przekazał OSiR-owi trójkołowe rowerki rehabilitacyjne

Olsztyn24
Przkazanie trójkołowych rowerków rehabilitacyjnych | Więcej zdjęć »
Olsztyński Oddział Wojewódzki Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Olsztynie dwadzieścia jeden trójkołowych rowerków rehabilitacyjnych wartości ponad 44 tys. złotych. Formalnego przekazania daru na ręce prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i dyrektora OSiR Jerzego Litwińskiego dokonał dzisiaj (23.05) w CRS Ukiel dyrektor okręgowy PCK Andrzej Karski.

Darowizna była możliwa dzięki prowadzonej przez PCK od ponad roku akcji „Rowerki za tekstylia”. Akcja polega zbieraniu używanej odzieży do ponad 1400 pojemmików ustawionych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przez fundację Eco-Textil. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranej odzież kupowane są rowery, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne, dla których poruszanie się rowerami dwukołowymi może stanowić problem.

W ubiegłym roku warmińsko-mazurski PCK zakupił w ten sposób 22 rowery, które trafiły m.in. do Korsz, Kisielic, Braniewa, Młynar, Godkowa, Srokowa i Olecka jako podziękowanie za nieodpłatne udostępnienie miejsca na pojemniki na używaną odzież.
R E K L A M A
banner
Przekazane dzisiaj rowery znajdą się na wyposażeniu trzech wypożyczalni sprzętu turystycznego OSiR: przy ul. Kapitańskiej 23, przy ul. Olimpijskiej 1 oraz na Słonecznej Polanie. Niepełnosprawni z niektórymi schorzeniami będą mogli wypożyczyć rower za darmo.

Dzisiaj pierwszymi użytkownikami trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Trójkołowe rowerki rehabilitacyjne dla OSiR w Olsztynie

»

23-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.