Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-02-01 17:15 | Rozmiar tekstu: A A A

PCK uporządkuje olsztyńskie pojemniki na odzież używaną

Olsztyn24
W taki sposób będą oznakowane pojemniki
Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna w Olsztynie akcję porządkowania pojemników na odzież używaną. W ciągu kilku najbliższych miesięcy wszystkie mają być legalnie posadowione i oznakowane logo PCK.

- To duża operacja logistyczna - podkreśla Andrzej Karski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie. - W całym województwie uporządkowaliśmy już około 700 pojemników. Teraz przyszedł czas na Olsztyn. To bardzo ważne, bo pojemniki pozwalają zwiększyć przychody na realizowanie naszych działań statutowych, m.in. akcji dożywania czy pomocy socjalnej.

Dotychczas pojemniki na odzież używaną należały do różnych firm, nie tylko do PCK. Co więcej - często stały one w miejscach przypadkowych, nie zawsze też firmy, które je stawiały, miały pozwolenie właścicieli gruntów. Takich pojemników było w Olsztynie około 250.
R E K L A M A
banner
- Gdy PCK zgłosiło się do nas, przekazaliśmy im wytyczne dotyczące lokowania pojemników - mówi Renata Domżalska z Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa Urzędu Miasta Olsztyna - określiliśmy, że nie mogą one stać w przypadkowych miejscach. Muszą być lokowane tam, gdzie jest miejsce na selektywną segregację odpadów, a ich kolor nie może ingerować w przestrzeń publiczną Olsztyna.

Ponadto, zgodnie z wytycznymi, same pojemniki mają być systematycznie opróżniane, a teren wokół nich - porządkowany.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl