Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Marek Wieczorek | 2016-05-23 23:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Złoto i brąz na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin

Sukces olsztyńskiej zawodniczki

Olsztyn24
(fot. OKKK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zawodniczka Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin - 13-letnia Wiktoria Witkowicz zdobyła złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin w bułgarskiej Warnie.

W rozegranych w niedzielę (22.05) mistrzostwach wzięło udział ponad 400 zawodników z wszystkich krajów Europy. OKKK reprezentowały trzy zawodniczki, Aleksandra Wieczorek i Sylwia Jocz w kategorii senior, Wiktoria Witkowicz - w kategorii młodzik i w tej samej kategorii 13-letni Krystian Słota. Po 36-godzinnej podróży autokarowej do Warny, po kilku godzinach odpoczynku, reprezentanci Polski wyszli na matę.

Po całodniowych zmaganiach w kategoriach kata i kumite na podium stanęła 13-letnia olsztyńska zawodniczka. W kategorii kumite (walki) zajęła trzecie miejsce. W kategorii kata (układy) sięgnęła po złoto, pokonując trzech pretendentów do tytułu. Jak powiedział Wojciech Witkowicz, ojciec Wiktorii - córka podczas ostatniego Pucharu Europy w Katowicach zdobyła srebro. Pracowała bardzo ciężko, by zajęć to pierwsze miejsce i zupełnie nie nastawiała się na sukces w walkach.
R E K L A M A
banner
Bliska podium była również Sylwia Jocz z Olsztyna. W konkurencji walk seniorek zajęła 4 miejsce.

Olsztyńscy karatecy razem z opiekunami wracają do kraju. Do Olsztyna przyjadą w nocy z wtorku na środę. Opiekunem całej grupy był instruktor Jerzy Damięcki z Olsztyna.

Marek Wieczorek
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.