Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
zbp | 2016-05-25 10:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielokulturowy Festyn Rodzinny w SP nr 6

Olsztyn24
Wielokulturowy Festyn Rodzinny w SP nr 6 (fot. zbp - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie świętowano wczoraj (24.05) Dzień Rodziny. Tematem przewodnim była wielokulturowość w rodzinie.

W części artystycznej zagościli Romowie z Integracyjnej Świetlicy Romskiej „Gaja” prezentując się żywiołowo w śpiewie i tańcu, Ferida Ryzmanowa z Tatarstanu zaprezentowała tatarską potrawę regionalną oraz z grupką uczniów krótki pokaz tańca, wystąpił Dziecięcy Zespół Wokalny „Suzirjaczko” z programem poświęconym rodzinie pt. „Jesteśmy jedną rodziną”, uczniowie szkoły zaprezentowali wiersz Tarasa Szewczenki po ukraińsku i „Lokomotywę” Juliana Tuwima po niemiecku, wykonali także piosenkę w języku rosyjskim z własną choreografią.

Po koncercie dzieci uczestniczyły w różnych zawodach sportowych: rzucaniu kaloszem do celu, grze w szachy, przeciąganiu liny, biegu w workach czy strzelaniu do bramki. Równolegle odbywał się kiermasz ciast i wypieków, sprzedaż ozdób, loteria fantowa, malowanie i układanie fryzur.
R E K L A M A
banner
Środki pozyskane z kiermaszu w części mają zasilić fundusz rodzicielski szkoły i Fundację „Przyszłość dla dzieci”. Szkoła bierze udział w akcji międzyszkolnej „Kilometry Dobra”, której ogólnopolski finał odbędzie się 5 czerwca. W tym dniu wszyscy uczestnicy będą brali udział w biciu rekordu Guinnessa polegającym na ułożeniu jak najdłuższego ciągu monet jednozłotowych. Zebrane w akcji fundusze zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego dla potrzebujących dzieci.

zbp

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl