Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-25 21:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd Olsztyna będzie respektował orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Olsztyn24
XXIII sesja Rady Miasta Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyński samorząd dołączył do grupy samorządów, które zadeklarowały poszanowanie dla wyroków Trybunału Konstytucyjnego, również tych nieopublikowanych. Takie stanowisko przyjęła dzisiaj (25.05) większością głosów olsztyńska Rada Miasta, obradująca na XXIII sesji w tej kadencji.

Propozycję włączenia do porządku obrad sesji projektu stanowiska o poszanowaniu orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zgłosił w imieniu grupy radnych radny z klubu Platformy Obywatelskiej Łukasz Łukaszewski. Przeciwko czynieniu tej sprawy przedmiotem zainteresowania rady ostro zaprotestował przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Rudnik, nazywając działanie kolegów i koleżanek z rady „chucpą polityczną”. Emocjonalne wystąpienie przewodniczącego Rudnika nie zrobiło jednak na większości radnych wrażenia, bowiem większością 17. głosów za, przy 5. przeciwnych i 1 wstrzymującym się porządek obrad XXIII sesji Rady Miasta został rozszerzony.

W przygotowanym przez większość z 25. radnych stanowisku napisano m.in. że Rada Miasta Olsztyna „przy podejmowaniu uchwał stosować się będzie do treści orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych które nie będą opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w dziennikach urzędowych ministrów kierujących działami administracji rządowej oraz w dziennikach urzędowych urzędów centralnych”.
R E K L A M A
banner
Poza tym radni zwracali się do prezydenta Olsztyna „aby w działalności Urzędu Miasta Olsztyna oraz innych komunalnych jednostek organizacyjnych, w szczególności przy wydawaniu decyzji administracyjnych, uwzględniane były wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, także te, które nie zostały opublikowane we właściwych dziennikach urzędowych”.

Projekt stanowiska został przyjęty głosami większości radnych. Za przyjęciem stanowiska oddano 17 głosów, przeciw było 3. radnych, a 3. nie wzięła udziału w głosowaniu.

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
Komentarze [4]
~stary malkontent / 2016-05-31 09:56
Do mieczysława. A co Pan sądzi o tych co powoływali się na Boga , ze dotrzymają postanowień konstytucji.
~mieczysław. / 2016-05-26 09:51
Takie respektowanie orzeczeń TK , które nie są zgodne z Ustawą o TK. narażają taki organ administracji państwowej, czy samorządowej na konsekwencje karne. Radnym można wiele, ale zgodnie z prawem. Respektowanie niekonstytucyjnych oświadczeń TK jest pogwałceniem Polskiego Prawa określonego w Konstytucji RP. TK. nie jest władny do stanowienia prawa w Polsce. Od stanowienia Prawa w Polsce jest uprawniony Polski Sejm, suweren wybrany z woli Narodu. Obowiązkiem Wymiaru Sprawiedliwości w tym TK. jest podporządkowanie się ustawom Sejmowym. Ci którzy drogą poprawności politycznej na fali antyrządowej, próbują stosować bezprawie muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi. Samowola samorządów nie może być tolerowana w Państwie Demokratycznym i w Państwie Prawa. Panie Prezydencie znam pana z pragmatyzmu i odpowiedzialności, proszę o refleksję i nie iść tą drogą, drogą niczym nie usprawiedliwionego sprzeciwu wobec demokratycznie wybranej władzy w Polsce. Więcej Patriotyzmu i wiary w pomyślność Polski.
~? / 2016-05-25 23:44
niech zgadnę, wstrzymał się radny Kacprzycki, specjalista od wszystkiego, czyli od...
~wot / 2016-05-25 23:09
Brawo Radni, którzy zgłosili, a potem przegłosowali, że Rada Miasta Olsztyna będzie respektować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nawet gdy nie zostaną opublikowane.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl