Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-05-25 21:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd Olsztyna będzie respektował orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Olsztyn24
XXIII sesja Rady Miasta Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyński samorząd dołączył do grupy samorządów, które zadeklarowały poszanowanie dla wyroków Trybunału Konstytucyjnego, również tych nieopublikowanych. Takie stanowisko przyjęła dzisiaj (25.05) większością głosów olsztyńska Rada Miasta, obradująca na XXIII sesji w tej kadencji.

Propozycję włączenia do porządku obrad sesji projektu stanowiska o poszanowaniu orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zgłosił w imieniu grupy radnych radny z klubu Platformy Obywatelskiej Łukasz Łukaszewski. Przeciwko czynieniu tej sprawy przedmiotem zainteresowania rady ostro zaprotestował przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Rudnik, nazywając działanie kolegów i koleżanek z rady „chucpą polityczną”. Emocjonalne wystąpienie przewodniczącego Rudnika nie zrobiło jednak na większości radnych wrażenia, bowiem większością 17. głosów za, przy 5. przeciwnych i 1 wstrzymującym się porządek obrad XXIII sesji Rady Miasta został rozszerzony.

W przygotowanym przez większość z 25. radnych stanowisku napisano m.in. że Rada Miasta Olsztyna „przy podejmowaniu uchwał stosować się będzie do treści orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych które nie będą opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w dziennikach urzędowych ministrów kierujących działami administracji rządowej oraz w dziennikach urzędowych urzędów centralnych”.
R E K L A M A
banner
Poza tym radni zwracali się do prezydenta Olsztyna „aby w działalności Urzędu Miasta Olsztyna oraz innych komunalnych jednostek organizacyjnych, w szczególności przy wydawaniu decyzji administracyjnych, uwzględniane były wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, także te, które nie zostały opublikowane we właściwych dziennikach urzędowych”.

Projekt stanowiska został przyjęty głosami większości radnych. Za przyjęciem stanowiska oddano 17 głosów, przeciw było 3. radnych, a 3. nie wzięła udziału w głosowaniu.

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl