Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Artykuł sponsorowany | 2016-05-25 18:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak wybrać konto firmowe

Olsztyn24
(fot. mat. prasowy)
Każdy, kto stanął przed koniecznością otwarcia firmowego rachunku bankowego, z pewnością przeanalizował wiele rankingów kont dostępnych w internecie. Z pewnością też, wiele osób po takiej lekturze nadal nie zyskała pewności, co do najkorzystniejszej oferty bankowej. Dlaczego?

Tylko podstawowe parametry

Dane wykorzystywane w rankingach dotyczą tylko podstawowych wielkości związanych z rachunkiem bankowym. Zazwyczaj, pod uwagę brana jest miesięczna opłata za prowadzenie konta, opłaty za wypłaty środków w bankomatach, opłaty za przelewy zwykłe, czy przelewy do ZUS i urzędu skarbowego, itp. Wynika to z konieczności użycia jednolitej miary do oceny poszczególnych banków i ich produktów.
R E K L A M A
banner
Wady rankingów

Zawierzenie różnego typu tabelom i zestawieniom ofert jest ryzykowne z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że rankingi uwzględniają tylko podstawowe koszty korzystania z konta, a przecież każdy z banków posiada niezwykle rozbudowany cennik usług. Biorąc pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej, może się okazać, że ceny niezamieszczone w tabeli porównawczej są istotniejsze i o wiele dotkliwiej wpływają na zawartość portfela przedsiębiorcy, niż np. nieco wyższy, niż w innych bankach, koszt wypłaty środków z bankomatu.

Drugi powód, dla którego warto zainteresować się kontami firmowymi znacznie głębiej, aniżeli tylko przez pryzmat rankingów to produkty dodane do rachunku firmowego. Dla takich wartości nie ma miejsca w rankingach. Rezygnuje się z nich, gdyż byłyby one często niemożliwe do porównania. Trudność jest tym większa, że coraz to bardziej rozwija się rynek usług bankowych wyspecjalizowanych w różnych aspektach.

Kolejną kwestią, którą warto zbadać wybierając konto firmowe jest jakość obsługi, dostępność placówek i bankomatów,  szybkość udzielania kredytów. Sprawna infrastruktura wybranego banku oznacza możliwość podejmowania szybkich działań i wykorzystywania biznesowych  szans. To wartość, o której niewiele się mówi, a która dla firm może mieć strategiczne znaczenie. Dobrze wybrany bank to bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, przewidywalność podejmowanych przez bank decyzji (np. kredytowych), czy wreszcie wsparcie w pozyskiwaniu rozmaitych funduszy.

Co można zyskać dzięki firmowym rachunkom

Powszechnie stosowaną zachętą jest zwiększenie zdolności kredytowej dla posiadaczy konta w danym banku. Metody przyciągania klienta są dziś jednak bardziej wyrafinowane. Coraz więcej banków oferuje aplikacje do zarządzania finansami firmy. To przydatne narzędzie, jednak nie jedyne. Wśród niecodziennych bonusów uzyskanych wraz z kontem bankowym można wymienić elektroniczny sejf do przechowywania ważnych dokumentów, czy innowacyjny produkt Idea Banku – mobilne wpłatomaty.

Warto zatem poświęcić nieco czasu na analizę ofert bankowych, nie oceniając wyłącznie podstawowych pozycji w cenniku. Najistotniejsze jest ustalenie własnych priorytetów i potrzeb wynikających z  indywidualnych cech prowadzonego  biznesu, a tych najczęściej nie da się porównać z żadnym innych przedsiębiorstwem.

AS
Komentarze [1]
~allensteiner / 2016-05-28 23:33
Ile trwa załatwianie kredytu - dowiadujemy się post factum, wszelkie informacje czy deklaracje przed jego przyznaniem (lub nie przyznaniem!) guzik warte. Dla małych i średnich ważna może być prowizja od wpłat gotówkowych (zwłaszcza w bilonie). Cóż wart mobilny wpłatomat? Dziś stał tu, jutro w innym końcu miasta? A niecodzienne bonusy? - Bank to nie loteryjka...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl