Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-28 17:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Sesja z kwiatami i gratulacjami

Olsztyn24
XV sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
W Olsztynie zebrała się dzisiaj (28.10) Rada Miasta. Było to już XV spotkanie olsztyńskich radnych w tej kadencji.

Rozpoczęcie sesji to dwa miłe akcenty - kwiaty i gratulacje. Pierwszy bukiet kwiatów z rąk przewodniczącej Rady Miasta Haliny Ciunel trafił do radnej Wandy Agnieszki Jabłońskiej - na co dzień m.in. dyrektorki Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Radni pogratulowali swojej koleżance sukcesu w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor, w którym Wanda Agnieszka Jabłońska zdobyła tytuł Super Dyrektora. Drugi bukiet kwiatów otrzymał dotychczasowy sekretarz miasta Mirosław Pampuch, w związku z wyborem w niedzielnych wyborach na posła do Sejmu RP. Przy tej okazji informujemy, że Mirosław Pampuch zdecydował się zostać zawodowym posłem, więc w najbliższy poniedziałek pożegna się z olsztyńskim magistratem. Prezydent Piotr Grzymowicz nie ma jeszcze wytypowanej osoby, która zastąpi Mirosława Pampucha w ratuszu.

Program dzisiejszej sesji nie był zbyt „przeładowany”. Na uwagę mogą zasługiwać interpelacje i zapytania radnych, podczas których radni PiS pytali prezydenta m.in. o trwającą od kilku dni przebudowę dopiero co położonych torów tramwajowych w rejonie ulicy Tuwima oraz o planowaną w rejonie ul. Boenigka, wbrew stanowisku grupy mieszkańców Jarot, budowę masztu telefonii komórkowej. W związku z tą ostatnią sprawą na sali sesyjnej pojawiła się grupa mieszkańców Olsztyna zainteresowanych zablokowaniem inwestycji. Tę część sesji zarejestrowaliśmy na filmie wideo, który udostępnimy najszybciej jak to będzie możliwe.

Poza tym radni m.in. wybrali dzisiaj ławników w olsztyńskich sądach, ocenili oświadczenia majątkowe złożone prezydentowi Olsztyna i przewodniczącej Rady Miasta przez podwładnych pracowników, zdecydowali o udzieleniu samorządowi województwa pomocy finansowej na prowadzenie Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli a także przyjęli gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2016.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XV sesja Rady Miasta Olsztyna

28-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl