Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-06-02 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie trwają X Światowe Dni Bajki

Olsztyn24
Czytanie bajek pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Wczoraj (1.06) w Olsztynie wystartowały jubileuszowe X Światowe Dni Bajki. Pierwszego dnia zaplanowanej do niedzieli (5.06) imprezy olsztynianie w miejskich tramwajach mogli posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy. Dzisiaj (2.06) bajki napisane na Warmii i przez mieszkające na Warmii autorki można było usłyszeć na placu pod olsztyńskim ratuszem. Dzisiejsze wydarzenie wkomponowano w obchody 550. rocznicy przyłączenia Warmii do Polski na mocy II pokoju toruńskiego z 1466 roku.

- Bajka przypomina dziś wszystkim, i maluchom, i dziadkom, że Warmia została przyłączona do Polski 550 lat temu
- mówi Maria Baranowska, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia bajka, organizatora Światowych Dni Bajki. - Z tej okazji czytamy warmińskie bajki, przypominając, że nasza Warmia już długo funkcjonuje w granicach Polski.

Autorką większości czytanych dziś przez animatorów Karolinę Burdalską i Dominika Chowańca bajek jest olsztynianka Maria Zientara-Malewska, ale można było też usłyszeć utwory napisane przez bajkopisarkę z Lidzbarka Warmińskiego - Irenę Kwinto.

Jutro główna część X Światowych Dni Bajki. W południe pod olsztyńskim ratuszem nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Potem przez Śródmieście przejdzie Parada Postaci Bajkowych, kierując się do Parku Centralnego, gdzie odbędzie się bajkowy piknik.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Czytanie bajek w ramach X Światowych Dni Bajki w Olsztynie

02-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl