Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2016-06-02 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Dziecka na sportowo i wesoło w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 5 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pierwszy czerwca to Dzień Dziecka, również w olsztyńskim Gimnazjum nr 5. Nauczyciele wychowania fizycznego: Irena Podolak, Katarzyna Dębowska, Lech Wąsowski i Krzysztof Bielski postanowili uczcić ten dzień zajęciami sportowymi na wesoło. Oczywiście przy okazji dobrej zabawy nie brakowało zaciętej rywalizacji.

Jako pierwsze do zmagań przystąpiły klasy trzecie. Dziewczęta rozegrały turniej piłki siatkowej, a chłopy walczyli o prymat w rozgrywkach piłki nożnej.

Zawodniczki rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Zdecydowanie wygrały reprezentantki klasy III b, które wygrały wszystkie spotkania.
R E K L A M A
banner
W turnieju piłki nożnej rywalizacja była bardzo zacięta, a kolejność miejsc niejasna do ostatniej chwili. Ostatecznie wygrała klasa III b, wyprzedzając o jeden punkt piłkarzy z III d.

Na kolejnej lekcji do gier i zabaw przystąpiły klasy pierwsze. Tu konkurencje były bardziej urozmaicone. Zespoły składające się z ośmiu reprezentantów miały do wykonania wiele zadań: były slalomy z piłką koszykową i nożną, było roznoszenie piłek i ich zbieranie, rzuty piłką lekarską, podania na czas, przekazywanie piłek różnymi sposobami i wiele innych.

Po podsumowaniu wszystkich wyników nieznacznie, bo tylko przewagą trzech punktów, wygrała I a wyprzedzając dzielnych konkurentów z I b.

Ostatnim punktem dnia były zmagania klas drugich. Zadania do wykonania były podobne jak przy zabawie klas I. Na uwagę zasługują wyniki klasy II b, która wygrała wszystkie konkurencje i oczywiście zasłużenie cały turniej.

Cały dzień sportowych zmagań przebiegł bardzo udanie. Pogoda na szczęście dopisała, podobnie jak aktywność uczestników i dobre humory. Uczestnikom kibicowali pozostali uczniowie i również bardzo aktywnie obecni wychowawcy. Było wiele ostrej rywalizacji w duchu „fair play”, ale najważniejsza była dobra zabawa.

Po zakończeniu zmagań uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do zabawy i zrobili wszystko dla swoich reprezentacji klasowych. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na wspólnej zabawie.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl