Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-06-05 18:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie planetarium przychylało dzieciom nieba!

Olsztyn24
Dzień Dziecka w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Astronomia nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczestnicy dzisiejszej (5.06) imprezy pod hasłem „Przychylmy dzieciom nieba!” zorganizowanej przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie z okazji Dnia Dziecka.

- Na dzisiaj przygotowaliśmy przede wszystkim sporo warsztatów, podczas których chcieliśmy zainspirować i dzieci, i rodziców, do realizacji wielu ciekawych pomysłów z wykorzystaniem tego co mamy w domu, często już zbędnego, przeznaczonego do śmieci - mówi Magdalena Pilska-Piotrowska, kierownik działu multimediów i obsługi technicznej Olsztyńskiego Planetarium. - Na przykład z kartonowych tub po papierowych ręcznikach możemy wykonać imitacje lunet, dzięki którym możemy uczyć się o gwiazdozbiorach. Każdy materiał jest dobry do tego, żeby coś z niego przygotować, a przy okazji dobrze się bawić. Wystarczy trochę chęci i wyobraźni, a możemy miło i pożytecznie spędzić czas z dziećmi.

Podczas dzisiejszych warsztatów w planetarium, oprócz wspomnianych już lunet pomocnych w zdobywaniu wiedzy o gwiazdozbiorach, można było z różnych materiałów plastycznych i różnymi metodami wykonywać gwiazdy, planety, ale także inne kształty i figury, niekoniecznie związane z astronomią. Dużym zainteresowaniem cieszyło się budowanie rakiet kosmicznych z papieru, kartonu a nawet z plastikowych butelek.
R E K L A M A
banner
- Tworząc rakiety, trochę odrywamy się od ziemi - mówi Magdalena Pilska-Piotrowska. - Wyobraźnia naszym gościom dopisuje, więc mamy już rakiety przestrzenne, mamy rakiety fruwające, na słomce, a także narysowane, namalowane, jak i pokolorowane.

Pracownicy planetarium nie ukrywają, że celem dzisiejszej imprezy, oprócz zabawy, była również edukacja małych olsztynian.

- Chcemy przede wszystkim zainteresować dzieci gwiazdozbiorami - mówi kierownik Pilska-Piotrowska. - Każde dziecko wychodzi od nas z własnoręcznie wykonaną lunetą, w której umieszczony został obraz określonego gwiazdozbioru. Liczymy na to, że później dzieci będą się starały odnaleźć ten gwiazdozbiór na prawdziwym niebie.

W programie dzisiejszej „astronomicznej” imprezy były także inne atrakcje. Dużm zainteresowaniem cieszyła się astrobudka, gdzie można było sobie wykonać zdjęcie na „astronomicznym” tle w maskach astronautów czy ufoludków. Zdjęcie było na miejscu drukowane na drukarce termosublimacyjnej, więc można je było zabrać ze sobą do domu jako interesującą pamiątkę z dzisiejszego dnia. Można było też wejść do wnętrza kartonowej rakiety, albo pomalować sobie buzię w astronomiczne motywy.

W ofercie na Dzień Dziecka obserwatorium miało też więcej niż co dzień projekcji filmowych w technologii fulldom pod kopułą planetarium w cenach dużo niższych niż zwykle. Ze znacznie obniżonych cen biletów mogły korzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Dziecka 2016 w Olsztyńskim Planetarium

»

05-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl