Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-04-16 01:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyka grupy Queen ponownie zabrzmiała pod kopułą olsztyńskiego planetarium

Olsztyn24
The best of Quenn schow w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Po raz drugi w ciągu niespełna pięciu miesięcy Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprosiło olsztynian na spotkanie z muzyką kultowej grupy Queen. Pierwszy z trzech koncertów w tej edycji spotkań odbył się w piątkowy (15.04) wieczór pod kopułą planetarium.

- Spotkania z muzyką grupy Queen w planetarium to nasz autorski pomysł - mówi Magdalena Pilska-Piotrowska, kierownik działu multimediów i obsługi technicznej Olsztyńskiego Planetarium. - Pierwsze spotkania odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, w rocznicę śmierci lidera grupy Freddiego Mercury`ego. Ponieważ tamta edycja spotkała się z pozytywnym i szerokim odzewem, więc stwierdziliśmy, że jeszcze raz zaprezentujemy ten spektakl.

Dlaczego jednak koncerty muzyczne organizuje planetarium astronomiczne, a nie instytucje kultury na co dzień zajmujące się działalnością koncertową?
R E K L A M A
banner
- Grupę Queen i planetarium wiele łączy, m.in. astronomia - wyjaśnia Magdalena Pilska-Piotrowska. - Gitarzysta grupy Queen Bryan May jest doktorem astronomii, a więc zarówno w zespole Queen, jak i wśród pracowników planetarium mamy doktorów astronomii. Po drugie pewna magia, która towarzyszyła temu zespołowi, jest również odczuwalna pod rozgwieżdżonym niebem planetarium. Dodatkowo nazwisko solisty zespołu Freddiego Mercury`ego to nazwa jednej z planet. Jest więc wiele czynników, które łączą ten zespół i nasze planetarium. I planetarium to bardzo dobre miejsce, żeby muzyki grupy Queen słuchać.

Przeboje Queen odtwarzane były przez komputery, ale nietóre fragmenty utworów były grane na żywo przez pianistę Rafała Gajewskiego i gitarzystę Mateusza Chochłowa. Na scenie pod kopułą planetarium do rozbrzmiewającej z głośników muzyki Queen tańczyła grupa Pracowni Tańca Pryzmat, przygotowana do udziału w spektaklu przez Katarzynę Grabińską. Częścią spektaklu był też pokaz animacji w technologii fulldome.

Dwa kolejne koncerty „The best of Queen show” odbędą się w sobotę i niedzielę (16-17.04). Początek o godz. 19.00. Pracownicy planetarium nie wykluczają kolejnych edycji spotkań z muzyką grupy Queen, tym bardziej że w tym roku przypada 70. rocznica urodzin i 25. rocznica śmierci Freddiego Mercury`ego.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.