Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Krzysztof Kozłowski | 2016-06-05 19:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Czerpać radość z rywalizacji

Olsztyn24
(fot. UKS Hajduczek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Katowicach 4 czerwca odbył się turniej juniorów młodszych Puchar Polski I. Na zawody przyjechało w sumie 138. szermierzy z 13. klubów, by walczyć o punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego.

- Większość naszych zawodników to młodzicy, także dla nich ten turniej jest sprawdzeniem swoich umiejętności w walce ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

Na turnieju wystąpiło 7 zawodników tego klubu, 2 dziewczęta i 5 chłopców.
R E K L A M A
banner
Rywalizację rozpoczęli chłopcy. Na zawody zgłosiło się 75. zawodników. Po walkach grupowych do dalszej rywalizacji nie zakwalifikował się Piotr Kozłowski. Pierwsze walki pucharowe przegrali: Mikołaj Jurkiewicz z Robertem Ziomkiem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) -13:15; Krzysztof Rychta z Janem Ploską (Kolejarz 24 Katowice) - 11:15; Ignacy Ignaczewski z Michałem Batogowskim (AZS AWF Warszawa) - 4:15; Filip Kusak z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) - 8:15.

75. chłopaków z 13. klubów zadało 4355 punktowanych trafień w 497. pojedynkach.

Na zawody zgłosiły się 63 szablistki z 13. klubów. Po walkach grupowych do fazy play off nie zakwalifikowała się Aniela Kozłowska. Swoją pierwszą walkę pucharową wygrała Klaudia Malgrem, pokonując Jagodę Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:11. W walce o najlepszą 16. turnieju pokonała ją 11:15 Małgorzata Nowicka (TMS Sosnowiec).

W turnieju wystartowały 63. zawodniczki z 13 klubów. W 427. pojedynkach zadały 3712 punktowanych trafień.

Trzeba pamiętać, że obecnie kategoria junior młodszy obejmuje zawodników z roczników 2000-2001. Zawodnicy z rocznika 2002 wejdą oficjalnie do tej kategorii po Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się za tydzień 11-12 czerwca w Koninie.

- Klaudia po raz kolejny zajęła bardzo dobre miejsce. Aniela urodzona w 2005 r. jest ciągle zawodnikiem z kategorii wiekowej dziecko. Ma jeszcze dużo czasu na zdobywanie doświadczenia. Co do reszty zawodników, jestem zadowolony z ich postawy. Trzeba mieć świadomość, że szermierka to sport długodystansowy. Często wśród nastolatków wygrywają ci, którzy mają lepsze warunki fizyczne. Z biegiem lat to się jednak zmienia, wyrównuje. Zaczyna się liczyć doświadczenie, odpowiednie przygotowanie fizyczne i technika. Po prostu wszyscy stają się dorośli - uśmiecha się trener.

Przed olsztyńskimi szablistami z kategorii młodzik najważniejsze zawody sezonu, Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli, które odbędą się 11-12 czerwca w Koninie. Czy mają szansę na medal?

- Nie budujemy w sobie ciśnienia, że wrócimy z medalem. Przecież wiele zależy od dyspozycji zawodnika w danym dniu, jak zniesie psychicznie zawody, jak ułoży się faza pucharowa, z kim przyjdzie walczyć. Jest wiele czynników nie do przewidzenia. Jedziemy, by reprezentować Olsztyn, by reprezentować nasze województwo. Na pewno zawodnicy dadzą z siebie wszystko, bo przecież im zależy na wynikach. Ale nie wynik jest najważniejszy. Ważne jest, by  dzieci uprawiały sport, by były sprawne fizycznie, by czerpały radość z rywalizacji - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

******

Puchar Polski I w Katowicach

Chłopcy:
I miejsce- Jędrzej Dłużniewski (AZS AWF Warszawa)
II miejsce- Jakub Broniszewski (MUKS Victor)
III miejsce- Hubert Glasner (KKSZ Konin)
III miejsce- Piotr Sosulski  (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

...

41. miejsce - Kusak Filip (UKS Hajduczek Olsztyn)
43. miejsce - Mikołaj Jurkiewicz (UKS Hajduczek Olsztyn)
52. miejsce - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
58. miejsce - Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
62. miejsce - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)

Dziewczęta:
I miejsce -  Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
II miejsce - Weronika Waleriańczyk(KKSZ Konin)
III miejsce -Marta Okine (AZS AWF Warszawa)
III miejsce  - Małgorzata Zawodniak (KKSZ Konin)
...

17. miejsce - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
59. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.