Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-06-06 15:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Kętrzyńskie jednostki Straży Granicznej świętowały jubileusz. Również w Olsztynie.

Olsztyn24
Obchody jubileuszu 25-lecia WMOSG i CSSG (fot. mat. pras.) | Więcej zdjęć »
Mające swoje siedziby w Kętrzynie Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej świętowały jubileusz 25-lecia działalności. Główne uroczystości odbyły się w piątek (3.06) w Kętrzynie, ale pogranicznicy gościli również w Olsztynie, gdzie w czwartek (2.06) w sali koncertowej PSM I i II st. odbył się jubileuszowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Jubileuszowe uroczystości w Kętrzynie rozpoczęły się od wysłuchania marszu Korpusu Ochrony Pogranicza zatytułowanego „U Polski Bram” zagranego przez mechanizm umieszczony w zegarze na jednym z budynków w siedzibie pograniczników. Od tego dnia kurant jest wygrywany codziennie o godz. 12.00.

Następnie funkcjonariusze i pracownicy obu kętrzyńskich jednostek oraz przedstawiciele władz województwa, reprezentacje innych służb mundurowych i lokalnych instytucji uczestniczyli w mszy świętej w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie, której przewodniczył arcybiskup senior Edmund Piszcz, a koncelebrowali księża kapelani dekanatu SG, na czele z księdzem dziekanem, prałatem płk SG Zbigniewem Kępą.
R E K L A M A
banner
Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Po mszy świętej, w asyście kompanii honorowej SG i pocztów sztandarowych, po odśpiewaniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej, komendanci obu jednostek przywitali wszystkich uczestników jubileuszowych obchodów.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wraz z samorządowcami województwa, starostami, burmistrzami i wójtami oraz przedstawiciele organów i służb współdziałających, a także dowódcy i  komendanci jednostek wojskowych i żandarmerii.

Święto formacji było okazją do wręczenia wyróżnień, awansów oraz nagród funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym. Prezydent RP nadał 9. funkcjonariuszom i 3. pracownikom WMOSG i CSSG medale za długoletnią służbę. Minister SWiA wyróżnił medalem za zasługi dla SG 8. funkcjonariuszy WMOSG i 2. funkcjonariuszy CSSG oraz 7. przedstawicieli instytucji współpracujących z Warmińsko–Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej. Komendant Główny Straży Granicznej z okazji święta wyróżnił 10. funkcjonariuszy odznaką SG. Były też nagrody, wyróżnienia oraz awanse w korpusie oficerów, chorążych i podoficerów. Emblematy pamiątkowe WMOSG komendant oddziału wręczył 22. osobom, zaś komendant centrum uhonorował 7 osób okolicznościowym grawertonem. Ponadto z okazji 25-lecia szklanym trofeum SG wyróżniono pracowników i funkcjonariuszy, którzy tworzyli WMOSG i CSSG.

Uczestnicy uroczystości oraz zaproszeni goście mieli okazję obserwować dynamiczny pokaz w wykonaniu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG oraz pirotechników z CSSG. Podziwiali też występ Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej SG z Karpackiego OSG.

Życzenia i gratulacje osobom odznaczonym, mianowanym i wyróżnionym  oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom z okazji święta SG złożyło kierownictwo obu jednostek organizacyjnych Straży Granicznej w Kętrzynie, a także zaproszeni goście.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.