Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-06-06 17:52 | Rozmiar tekstu: A A A

W powiecie gotowi na lato

Olsztyn24
Małgorzata Chyziak - starosta olsztyński i Zbigniew Załuski - dyrektor zarządzania kryzysowego olsztyńskiego starostwa | Więcej zdjęć »
W piątek (3.06) w olsztyńskim starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania było przygotowanie służb zespolonych oraz administracji samorządowej do sezonu letniego, a tym samym zapewnienia mieszkańcom i turystom bezpiecznego wypoczynku.

Policja w swoich działaniach stawia na prewencję. Jak mówi zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie podinsp. Marek Kuśmierczyk, funkcjonariusze będą przeprowadzać kontrole dworców i dzikich plaż. Odbędą się też spotkania edukacyjne w placówkach oświatowych m.in. na temat handlu ludźmi i pochopnego podejmowania decyzji o wyjeździe do pracy za granicę. Ważną informacją – głównie dla rodziców – powinna być ta o utworzeniu stałego punktu kontroli autokarów przy ul. Leonharda w Olsztynie. Od poniedziałku do piątku w godz. 6:30-9:00 policjanci będą sprawdzali m.in. stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy. Nie zabraknie też akcji pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”, czy „Bezpieczne pasy”. Wespół ze Strażą Leśną, Miejską i Rybacką policjanci będą patrolować tereny wodne i przybrzeżne.

Gotowość do pracy na wodzie potwierdził też zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Marek Eljasiak. Do działań będą wyjeżdżać jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupa specjalistyczna Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 2 KM PSP w w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
O odpowiedzialne prowadzenie prac naprawczych tam, gdzie jest woda, apelowała Teresa Parys, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - W związku z nowym rozporządzeniem dotyczącym procedur postępowania w razie zanieczyszczenia wody, nie możemy już warunkowo wydawać pozwoleń. Wystarczy stwierdzenie istnienia jednej bakterii Coli do nakazu zamknięcia placówki - informowała pani dyrektor.

W trakcie posiedzenia starosta Małgorzata Chyziak pytała m.in. o możliwość utworzenia nad jeziorami posterunków sezonowych. W tym roku jednak policja nie będzie takowych tworzyć, zapewnia jednak o wzmożonej pracy policjantów w patrolach wodnych. W Stawigudzie, nad jeziorem Pluszne, w każdy weekend bezpieczeństwa kąpiących się będą strzec strażacy ochotnicy.

Burmistrz Dobrego Miasta wnioskował o dodatkowe patrole policyjne wieczorami. Stanisław Trzaskowski poinformował o zabezpieczeniu miejsc kąpielowych przez ratowników. Zwrócił też uwagę na narastający problem maluchów pozostawianych bez opieki. – Chodzi o dzieci w wieku 3-5 lat, które same biegają w okolicy fontanny i kurtyn wodnych - informował burmistrz.

Samorządowcy rozmawiali też o zagrożeniu barszczem Sosnowskiego, wymieniając się doświadczeniami, jak sobie poradzić z problemem. Poruszyli także temat porzucania psów w okresie wakacyjnym.

Z kolei Jonkowo pochwaliło się funkcjonującym od niedawna monitoringiem. – Założyliśmy na razie 8 kamer, docelowo ma ich być dwa razy tyle – mówił przedstawiciel gminy.

Przedstawiciele gmin zgłaszali swoje wnioski i propozycje dotyczące współpracy z Powiatową Służbą Drogową. Obecny na posiedzeniu dyrektor Artur Bal poinformował, gdzie obecnie prowadzone są prace drogowe i kiedy zostaną zakończone. Zachęcił też do odwiedzin strony www powiatu, na której są zamieszczane aktualne dane o bieżących remontach dróg.

Kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego Paweł Drankowicz z kolei zaapelował do uczestników spotkania o wprowadzenie praktyki zgłaszania przez ratowników wodnych gotowości do pracy nad danym akwenem.
– W przypadku, gdy plażowicz zadzwoni do nas z informacją, że potrzebna jest pomoc, wiemy od razu, do którego z ratowników zadzwonić, by wskazać mu miejsce zdarzenia - powiedział Drankowicz.

- Cieszę się, że jesteśmy przygotowani na nadchodzące lato i na to, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort wypoczynku – podsumowała posiedzenie starosta Małgorzata Chyziak.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl