Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-06-07 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Skazani na Sukces

Olsztyn24
Paganini, Haydn, Mozart, Vivaldi i Beethoven z partnerkami na scenie olsztyńskiej filharmonii (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ci, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, przeżyli prawdziwą ucztę duchową podziwiając na profesjonalnej scenie młodych instrumentalistów z Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach. Wśród wykonawców koncertu „Skazani na Sukces” znaleźli się zarówno soliści, zespoły kameralne, jak i cała Dziecięca Orkiestra Smyczkowa poprowadzona gościnnie przez Łukasza Hermanowicza. Nie zabrakło też historyczno-teatralnej niespodzianki, czyli kompozytorów znanych i lubianych przez wszystkich melomanów.

Koncert rozpoczął się w zasadzie już przed filharmonią, na schodach której rozwinięty został czerwony dywan. Tuż przed godziną 17. pod budynek podjechała biała limuzyna, z której wysiedli Paganini, Haydn, Mozart, Vivaldi i Beethoven z partnerkami. Wszyscy z przepisowymi perukami, obcasami i żabotami. W rolę maestrów wcielili się rodzice i koledzy uczniów PSM w Dywitach oraz aktor Teatru im. Jaracza Dawid Dziarkowski. Nie tylko nie odmówili wspólnego zdjęcia z chętnymi, ale też – do futerałów, rzecz jasna – zbierali datki na wyjazdowe koncerty szkolnej orkiestry.

Koncert brawurowo poprowadził dyrektor szkoły Janusz Ciepliński, dbając nie tylko o rzetelny przekaz informacji o wykonawcach i repertuarze, ale przede wszystkim wprowadzając rodzinną atmosferę tak na scenie, jak i widowni. A na tej zasiedli, oprócz rodziców i znajomych młodych muzyków, także przedstawiciele władz samorządowych: starosta olsztyński Małgorzata Chyziak oraz wicestarosta Joanna Michalska, radna Teresa Chrostowska, przewodnicząca Rady Gminy Dywity Sabina Robak i dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie Barbara Guga. Zaproszenia nie odmówiła także dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie Teresa Taradejna.
R E K L A M A
banner
Na zakończenie koncertu głos zabrał gospodarz filharmonii, Piotr Sułkowski.

– Gdy 5 lat temu po raz pierwszy stanąłem w Olsztynie za pulpitem dyrygenckim, w głowie pojawiło mi się marzenie, żeby na tej scenie zasiadali nie tylko zawodowi muzycy, ale również utalentowana młodzież, mobilizując tym samym swoich nauczycieli do jeszcze cięższej pracy pedagogicznej. Jestem przekonany, że w przypadku dzisiejszych wykonawców, to początek wielkiego sukcesu muzycznego. Myślę też, że ten koncert może się stać początkiem tradycji – powiedział dyrektor.

Wydarzenie okazało się dużym przeżyciem także dla starosty Małgorzaty Chyziak.

– Nie ma chyba wspanialszego uczucia, niż obserwowanie jak rozwija się dziecko, jak staje się coraz dojrzalsze, wrażliwsze i jak doskonalą się jego umiejętności. Talent uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach rozkwita przepięknie i w błyskawicznym tempie. Jako samorząd Powiatu Olsztyńskiego szczycimy się faktem, że mamy największą w Polsce szkołę muzyczną I stopnia – z siedzibą główną i trzema oddziałami. We wrześniu otwieramy kolejną, czwartą filię. Mimo krótkiej metryki, udało się stworzyć markę szkoły o wysokim poziomie nauczania, rozwijającej się i przyjaznej uczniom. Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie upór i determinacja dyrektora Janusza Cieplińskiego, zaangażowanie rodziców, konsekwencja i dar pedagogiczny nauczycieli, no a przede wszystkim gdyby nie talent i pasja dzieci, które są najlepszymi ambasadorami tych ziem. Cieszę się ze wsparcia dyrektora Piotra Sułkowskiego, który docenił młodych muzyków z naszej szkoły, otwierając przed nimi muzyczną świątynię - powiedziała pani starosta.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl