Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-05-28 01:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiatowa Szkoła Muzyczna rozrasta się

Olsztyn24
XIV sesja Rady Powiatu w Olsztynie (fot. MBM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Utworzenie kolejnej, czwartej już, filii szkoły muzycznej, zmiany w budżecie i inwestycje drogowe – to główne tematy XIV Sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która odbyła się 20 maja 2016 r.

Posiedzenie radnych rozpoczęło się występem uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. W kwartecie zagrali Marcelina Rucińska (skrzypce), Amelia Bryl (wiolonczela), Zofia Hiszpańska (skrzypce) i Zuzanna Krotoszyńska z PSM w Olsztynie (akordeon). Z kolei we wspólnym trio wystąpili Zuzanna Zielińska (skrzypce), Filip Borowik (klawisze) i Alan Dżbik (flet). Warto zaznaczyć, iż cała siódemka, mimo młodego wieku, ma już na koncie szereg sukcesów, jak choćby zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych w Tymbarku, czy też w XVIII Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej.

– Jak widzimy, młodzi ludzie grają jak profesjonaliści. Słowa podziękowania należą się Tomaszowi Michalakowi, nauczycielowi i kompozytorowi, który opracował muzykę na dzisiejszy występ – mówił Janusz Ciepliński, dyrektor szkoły muzycznej w Dywitach.
R E K L A M A
banner
Podziękowania i nagrody zarówno młodym instrumentalistom, jak i ich opiekunowi przekazała Małgorzata Chyziak. Starosta złożyła też gratulacje powiatowym radnym, którzy kilka dni wcześniej zostali uhonorowani przez społeczność Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pierwsza część obrad rozpoczęła się od sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Starosta przedstawiła sytuację byłego ośrodka wypoczynkowego w Łęguckim Młynie. Z powodu braku oferenta, nie doszło do sprzedaży powiatowej nieruchomości. Zarząd podjął więc decyzje o obniżeniu ceny wywoławczej o 15%. W drugim postępowaniu przetargowym wynosi ona prawie 2 mln 967 tys. zł. Termin II przetargu został wyznaczony na 11 lipca. Wadium w wysokości 300 tys. zł. należy wpłacić na konto starostwa do 7 lipca.

Jednym z najważniejszych tematów sesji były sprawy budżetowe dotyczące zagadnień inwestycyjnych realizowanych przez Powiatową Służbę Drogową. Okazało się, że w trakcie procedur przetargowych udało się zaoszczędzić w budżecie 1 mln 860 tys. zł. Decyzją Rady Powiatu kwota została przeznaczona na cztery główne inwestycje PSD. Radni byli też zainteresowani m.in. remontem mostu i sprawą turbiny na rzece w Dobrym Mieście oraz sposobem finansowania inwestycji drogowych w Głotowie.

Kolejnym istotnym tematem obrad było podjęcie uchwały o powstaniu w Dobrym Mieście filii Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Jest to wynik porozumienia zawartego 17 marca 2016 r. pomiędzy Powiatem Olsztyńskim a gminą Dobre Miasto. Pierwszym krokiem było otwarcie we wrześniu 2015 r. oddziału zerówkowego szkoły. Jak się okazało, chętnych do nauki gry na instrumencie było wielu. Od 1 września bieżącego roku szkoła przyjmie pełnoprawnych uczniów I klasy, którzy będą się kształcić w pomieszczeniach dobromiejskiego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II przy ul. Garnizonowej 20.

Podczas ostatniej sesji przedstawione zostały również informacje o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i weterynaryjnego powiatu olsztyńskiego w ubiegłym roku, oceniono zasoby pomocy społecznej w powiecie, nastąpiły też zmiany w składzie Komisji Budżetowej. Wicestarosta Joanna Michalska pełniąca do tej pory funkcję przewodniczącej komisji, złożyła rezygnację ze stanowiska. Na jej miejsce wybrany został radny Mirosław Szostek, wiceprzewodniczący rady powiatu w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~ala / 2016-05-30 11:13
lepiej zeby dzieci graly niz mialyby wisiec na trzepakach czy biegac po galeriach
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl