Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-06-07 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Rowerowy trakt powstanie wzdłuż ul. Kościuszki

Olsztyn24
 
Olsztyn stawia następny krok ku zrównoważonemu transportowi. Wzdłuż ul. Kościuszki powstaną dodatkowe ścieżki rowerowe.

Po zakończeniu tramwajowego projektu nowe trakty wiodły przede wszystkim wzdłuż przebudowanych ulic i powstałego torowiska. Rowerzyści mogli sprawnie pojechać nowo wybudowanymi ścieżkami od al. Piłsudskiego i dalej wzdłuż ul. Żołnierskiej.

Teraz to się zmienia, bowiem wydzielone zostaną specjalne pasy. Zaczną się na wysokości Urzędu Statystycznego i będą wieść do al. Niepodległości. To podobne rozwiązanie, jak zastosowane w śródmiejskiej części al. Piłsudskiego.
R E K L A M A
banner
- Po zakończeniu inwestycji tramwajowej, m.in. w związku z powstaniem ul. Obiegowej, ruch na ulicy Kościuszki zdecydowanie się zmniejszył - tłumaczy Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni Transportu. - Ponadto jezdnia ma szerokości około 10 metrów. To pozwala na wyznaczenie pasów dla rowerzystów pozostawiając kierowcom nadal szerokie pasy ruchu.

Rowerowe drogi zostaną wytyczone po obydwu stronach ulicy. Wkrótce połączą ścieżkę przy ul. Żołnierskiej z ul. Niepodległości, przy której na chodnikach dopuszczony jest ruch rowerowy. Da to możliwość np. dojechania do parku Centralnego i Starego Miasta.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.